Активен Таг

ФСВ

ПЕКОЛЕН ПЛАН – Џихадист осуден на 20 години затвор во Русија добил неверојатна понуда: “Ти си…

Федералната служба за безбедност на Руската Федерација (ФСБ) регрутирала поранешни борци на Исламската држава (ИД) и ги инфилтрирала како нејзини агенти во украинските баталјони, открива независниот руски веб-портал Meduza. Новинарите

МУ СЕ ЗАКАНУВА 20 ГОДИНИ ЗАТВОР! Новинар на американскиот весник WSJ уапсен во Русија –…

Руската служба за безбедност (ФСБ) во четвртокот извести дека го уапсила новинарот на американскиот весник Wall Street Journal (WSJ), Еван Гершкович под обвинение за шпионажа. Медиумите во Соединетите Американски Држави (САД) објавија