Активен Таг

фудбал

ГОЛЕМИ ПРОБЛЕМИ ЗА ДАНИ АЛВЕШ – За поранешната ѕвезда на Барселона се бара “максимална казна“…

Адвокатите на жената која го обвини Дани Алвеш за сексуална злоупотреба побараа максимална казна од 12 години затвор за славниот бразилски фудбалер. Дани Алвеш ќе се соочи со судење за наводно силување на жена во ноќен клуб во

Лионел Меси брутално искрен – Аргентинецот открива поради што најмногу се кае и срамува:…

Познатиот аргентински фудбалер Лионел Меси во опширното интервју кое неодамна го даде за угледниот ESPN откри на кој потег во кариерата воопшто не се гордее. Лионел Меси за време на Светското првенство во Катар предизвика крајно бурни

НА МАНЧЕСТЕР СИТИ МУ СЕ ЗАКАНУВА ГОЛЕМА КАЗНА ? Фудбалската асоцијација на Англија ги обвини…

Фудбалската асоцијација на Англија (ФА) го обвини Манчестер Сити дека не го контролира однесувањето на своите играчи на натпреварот против Тотенхем во Премиер Лигата. Манчестер Сити во неделата ремизираше 3:3 против Тотенхем и

ФОТО | ОВАА УБАВИЦА ГО УКРАДЕ ШОУТО НА ГАЛА ВЕЧЕРТА – Фудбалерите на Серија А останаа без здив…

Познатата италијанска манекенка, телевизиско лице и новинарка, Џулија Салеми, се појави на прославата на Серија А во никогаш досега провокативно издание. Таа е една од најфаталните жени во светот на фудбалот, а кога се појави на

Агентот на ѕвездата на Манчестер Сити: “Верувам дека Ерлинг Халанд и неговото патување ќе вредат…

Рафалеа Пимента е една од највлијателните фудбалски агенти во светот. Според Transfermarkt, играчите кои ги има под него вредат вкупно 385,35 милиони евра, а највреден меѓу нив секако е Ерлинг Халанд. Чудото од дете од Норвешка е главна

УЕФА ЈА ПРОДАВА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИ ЗА НЕРЕАЛНА СУМА !? Еве за што се работи и како тоа ќе биде…

Шпанскиот весник OK Diario денес објави дека финалето на Лигата на шампионите во 2030 година ќе се игра во Абу Даби како дел од новиот шестгодишен договор на УЕФА со Обединетите Арапски Емирати. Според шпанските медиуми, ОАЕ ќе и

ВИДЕО | КАКОВ СРАМ НА ЖДРЕПКАТА ВО ХАМБУРГ – Слушнете ги звуците во позадина додека Србија ги…

Имено, за време на ждрепката, од салата во Хамбург се слушаа звуци на порнографски дела, а особено неверојатна беше реакцијата на поранешниот играч на Манчестер Сити, Давид Силва, кому во тие моменти му беше видно непријатно. Токму во тој

ВИДЕО | ДРАМА И СЕДУМ ГОЛА НА “ЕНФИЛД“ – Ливерпул губеше до 87′ минута, а потоа дојде до…

Фудбалерите на Ливерпул барем за кратко стигнаа до второто место на табелата во англискиот шампионат со драматичната победа од 4:3 (2:2) на домашен терен против Фулам во 14. коло. Ливерпул неколку пати водеше во првото полувреме, но

ВИДЕО | НЕВЕРОЈАТНА ГЛУПОСТ НА ГОЛМАНОТ НА ПСЖ – Погледнете зошто доби црвен картон во 10.…

Џанлуиџи Донарума (24 г.) е далеку од идеална форма во последно време. Откако беше главен виновник за голот против Монако, против Ле Авре направи уште поголема глупост. Италијанскиот голман погрешно ја процени долгата топка и наместо

“МЕСИ-МАНИЈАТА“ НЕ ПРЕСТАНУВА – Интер Мајами веќе ги распродаде сите сезонски билети за…

Откако Лионел Меси го облече дресот на Интер Мајами, лудилото во САД не престанува. Навивачите „откачија“ по Аргентинецот и веќе ги купија сите сезонски билети за следната сезона. Клубот од Флорида ги распродаде сите сезонски билети за