Активен Таг

Хамбург

ЗАРАБОТУВАЛ 250.000 ЕВРА НА ДЕН !? Нови шокантни детали за човекот кој го изврши масакрот на…

Седум мртви, трудница застрелана во стомакот и уште четири лица во животна опасност, ова е билансот од нападот што го изврши Филип Ф. во Хамбург, Германија. За само неколку минути испразнил девет чаури од полуавтоматски пиштол, а

НОВИ ДЕТАЛИ ЗА ХОРОРОТ ВО ХАМБУРГ – Осум мртви во крвавиот напад: “Го снимив како влегува низ…

Во вчерашниот напад на салата на Јеховините сведоци во германскиот град Хамбург загинаа осум лица, а тројца се тешко повредени, соопштија тамошните власти и медиуми. Тие кажаа дека пукањето го извршил еден вооружен маж кој би можел исто