Активен Таг

јахта

СКАПАТА ЈАХТА УКРАДЕНА ОД ЈАДРАНОТ ПРОНАЈДЕНА НА ДРУГИОТ КРАЈ НА СВЕТОТ – Ја изнајмиле со…

На другиот крај на светот е пронајдена скапата јахта „Hanse 588“ која летово беше украдена во Хрватска. Јахтата, која две двојки ја изнајмиле во Хрватска на 8. јули, била пронајдена кај Бразил по повеќе од четири месеци потрага. Во тек

ВИДЕО | ЗАЧЕКОРЕТЕ ВО МЕГА-ЈАХТАТА НА ВЛАДИМИР ПУТИН – Луксузниот воден ‘ѕвер’ кој…

Соработниците на затворениот руски опозициски политичар Алексеј Навални објавија видео на кое е прикажана луксузната јахта Graceful, за која тврдат дека му припаѓа на рускиот претседател Владимир Путин. Соработниците на Алексеј

ФОТО\ВИДЕО | ХЕЛИДРОМ, БАЗЕН, КИНО – Зачекорете во мега-јахтата на Владимир Путин која успеа…

Соработниците на затворениот руски опозициски политичар Алексеј Навални објавија видео на кое е прикажана луксузната јахта Graceful, за која тврдат дека му припаѓа на рускиот претседател Владимир Путин.  Соработниците на Алексеј Навални

ВИДЕО | ДРАМА НА ЛУКСУЗНА ЈАХТА – Пожар го зафатил скапиот воден ‘ѕвер’ во…

Луксузна јахта долга речиси 30 метри беше зафатена од пламен и потона во близина на медитеранскиот остров Форментера. Медиумите јавуваат дека на јахтата имало пет членови на екипажот и 12 патници кои успеале навреме да ја напуштат и

ВИДЕО | Што е ова !? Светот зборува за новата јахта на Џеф Безос вредна 500 милиони долари! Сите го…

Што значи ова за сопственикот на компанијата Amazon, Џеф Безос, третиот најбогат човек во светот !?  Фотографиите за кои зборува светот нудат поглед на дрвена скулптура на лакот на неговата мега-јахта, која неверојатно наликува на

Погледнете ја мега-јахтата вредна 115 милиони евра напуштена на Карибите: Очајно се бара купувач, но…

Суперјахтата Alfa Nero, на која еднаш пловеа Бијонсе и нејзиниот сопруг Џеј Зи, како и актерот Леонардо ди Каприо, ќе биде продадена на аукција на оној што ќе понуди најмногу, освен тоа би можело да се спречи ако не се појави вистинскиот

ВОДЕНИОТ ‘ЅВЕР’ НА ЏЕФ БЕЗОС – Новата мега-јахта на милијардерот забележана на…

Суперјахтата „Кору“, ѕверот вреден 500 милиони долари на Џеф Безос, е забележана во Северното Море откако на 13. февруари исплови од Ротердам, а видеото е објавено од организацијата Dutch Yachting. Тест возењето на мега јахтата долга