Активен Таг

Њујорк

Селена Гомез ги изненади обожавателите: Сите останаа во шок и неверување кога таа се појави на улица…

Младата пејачка и актерка Селена Гомез се трансформираше во совршена невеста додека ги снимаше сцените за третата сезона од хит серијата „Only Murders in the Building“ овој вторник во Њујорк. Селена Гомез за време на снимањето во Њујорк

“ЌЕ ВЕ УБИЈАМ…“ – Албанец уапсен во Њујорк поради тероризам: На социјалните мрежи…

Ридон Кола, обвинет за упатени низа закани пред денешната парада по повод „Денот на Свети Патрик“ во Њујорк, САД, се соочува со многу федерални обвиненија. Тој е обвинет дека се заканувал дека ќе ги убие полицајците и градоначалникот за