Активен Таг

Владимир Путин

Велика Британија: Голема е веројатноста Путин за кратко да го нападне и Киев!

„Постои голема веројатност рускиот претседател Владимир Путин да нареди извршување целосна инвазија врз Украина и да го нападне Киев“, изјави денеска британската министерка за надворешни работи Лиз Трас. „Сметаме дека е многу веројатно

Трамп со остри критики кон неговиот наследник Бајден: Овие санкции се ништо во споредба со инвазија…

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп минатиот ден жестоко го обвини својот наследник Џо Бајден за лошо управување со украинската криза и излезе со тврдење дека Владимир Путин „никогаш немаше да постапи вака“ доколку тој денес