Албанија ja погоди земјотрес 4,1 степени

Земјотресот од 4,1 степен од Рихрет ја погоди Албанија вечерва, пренесува ЕМСЦ.

Епицентарот бил на 25 километри од Елбасан на длабочина од два километри.

Засега нема информации за жртвите и штетната штета.

Ве потсетуваме, предходно во текот на денот, еден земјотрес го погоди Јадранското Море и се чувствуваше на југот на Црна Гора.