ГРЦИЈА НА НОЗЕ: Костас Слукас се договорил со својот НАЈГОЛЕМ РИВАЛ!? ХОРОР ЗА НАВИВАЧИТЕ НА Олимпијакос

0

Се чини дека тоа е тоа.

Костас Слукас нема да оди ниту во Партизан, ниту во Фенербахче. На големо изненадување и на исполнување на кошмарот на навивачите на Олимпијакос, Слукас се согласил на соработка со Панатинаикос, пренесува грчката Газета.

Искусниот плејмејкер кој имаше успешна соработка со Жељко Обрадовиќ долго време се споменуваше како желба на црно-белите, но неодамна се потврди дека тоа не е така.

Кога се чинеше дека се е готово и дека по Олимпијакос ќе замине во Турција, од ведро небо се појави веста дека со Панатинаикос е готово.

Во неколку грчки медиуми се појави потврда дека Слукас всушност веќе потпишал за ПАО, па се чини дека на сагата и дојде крајот оваа сабота на 8 јули.

Еден од најдобрите организатори на играта на Стариот континент во текот на својата кариера три пати ја освои Евролигата – двапати со Олимпијакос и еднаш со Фенербахче.

Слукас следната сезона ќе им биде соиграч на поранешните членови на белградските „вечни ривали“, Лука Вилдоза и Матиас Лесор.