Камион се запалил, а мостот ненадејно се урнал: Хаос во Филаделфија (ВИДЕО)

Возилото било затрупано под урнатините

Мост на I-95 во Филаделфија делумно се урна откако камион се запали под него.

Чад ја исполни целата област и можеше да се види со километри.

Противпожарните екипи се обидуваат да го локализираат големиот пожар, а засега не се знае дали има повредени.

Во тој дел автопатот е затворен.