СЕ РАЗНЕСЕ СО БОМБА, ТЕШКО ЈА ПОВРЕДИЛ СОПРУГАТА: Семејна трагедија во Тузла, во куќата во моментот на експлозијата била и ќерката

0

Во населбата Тузлан, Молухе утрово се случи експлозија која ги вознемири граѓаните.

Според неофицијални информации, активирана е бомба. Во експлозијата наводно загинал маж, а една жена била ранета.

Како што потврди портпаролот на МУП, Т.К. Аднана Спречиќ, дојавата ја добиле во 7:55 часот.

-Имаше експлозија на првиот кат од куќата. Поради сомневање дека има повеќе експлозивни направи, на терен се специјалци и припадници на КДЗ – изјавил Спречиќ.

Како што дознава Дневни аваз, маж разнел бомба. Тој тешко ја повредил сопругата, но нејзиниот живот не е загрозен. Во куќата била и ќерката, но не била повредена.

Повеќе информации ќе бидат познати по истрагата која ќе започне дури откако ќе се утврди дека местото на настанот е безбедно од дополнителни експлозивни направи.