СЕ ШОКИРАЛА- Жената завршила полугола откако паднала на лента за трчање: „Ми ги вшмука хеланките!“ (ВИДЕО)

Кога повторно го погледнала видеото, видела дека и се одврзала врвката од чевлите и се сопнала и паднала

Една ентузијастка за вежбање од Илиноис паднала на лента за трчање во теретана и завршила со хеланки околу глуждовите. На страницата на жената на Инстаграм моментално кружи видео од немилиот настан. „Само трчав во теретана и лентата за трчање ми ги вшмука хеланките! Алиса Конкел (26) раскажала за понижувачката комедија што и се случила кога минатиот месец отишла да трча во теретана, пишува NY Post .

Таа наводно ја поставила машината на ниво 10, за што вели дека била многу брза. И покрај ова, Алиса не очекувала дека нејзиниот тренинг ќе заврши толку „катастрофално“. Видеото започнува сосема нормално со жена во теретана, облечена во розова мајца и хеланки, која трча со огромна брзина на машина за вежбање.

Одеднаш, Алиса се сопна и падна на колена на подвижната лента што сè уште работеше. За среќа, успеала да се спречи да одлета фаќајќи се за рачките на лентата за трчање и цврсто се држела. За жал, деструктивната моќ на подвижната лента се покажа премногу голема. Траката за трчање и ги спушти хеланките, покажувајќи дел од нејзината долна облека на другите посетители на теретана, пред таа да „одлета“. 

Клипот заврши со понижената жена што стана на нозе додека колешката од теретана и притрча на помош. Жената потоа се повлече, веројатно затоа што сакаше да и даде малку приватност на Алиса откако беше соборена од машината. Не е јасно што ја предизвика катастрофалната верижна реакција, сепак, Алиса тврди: „Кога повторно го погледнав видеото… видов како ми се одврза врвката од чевлите и се сопнав и паднав. Се повредив – лицето, усните, колената и потколениците,” додала и дека била толку засрамена што морала веднаш да замине.

Таа тврди дека една добра работа е тоа што тогаш теретаната не била толку посетена, а личноста на видеото што и пришла потоа ја прашала дали е добро, што и значело многу. Епската несреќа предизвика хистерија на социјалните мрежи. „Браво што го објавивте ова бидејќи ова е прилично смешно и ми го разубавивте денот“, се насмеа еден збунет гледач.

Друг напиша: „Ништо подобро од тоа да се смееме на себе и потоа да споделуваме за да се смееме со вас. Ти си рок-ѕвезда .” „Никогаш не сум се смеел толку силно во мојот живот. Сите наши најлоши стравови во теретана се остваруваат. Мило ми е што си добро!”, додаде трето лице.