Францускиот институт во Газа бил погоден при израелски воздушен напад, соопшти француското МНР

Францускиот институт во Појасот Газа бил погоден при израелски воздушен напад, соопшти француското Министерство за надворешни работи.

Во соопштение се вели дека француското Министерство побарало од израелските власти повеќе информации во врска со случајот.