Активна Категорија

Балкан

„ВКУПНО 9 ЛИЦА ПОВРЕДЕНИ ОД СУДАРОТ НА ВОЗОВИТЕ“ Министерот Дачиќ пристигнал на местото на…

Девет лица се повредени при судар на патнички и товарен воз во тунелот Вуков споменик-Панчевачки мост, блиску до излезот кон Панчевачки мост, јави РТС. Несреќата се случила попладнево во тунелот кај студентскиот дом „Карабурма“. На

Првите зборови на мажот чија сопруга била во воз во моментот на несреќата во Белград: „Ми кажа како…

Во подземен тунел во Белград се судрија патнички и товарен воз Човек чија сопруга била во патнички воз во моментот кога се судрил со товарен воз во подземниот тунел во Белград , ги пренел првите зборови за Телеграф. Сопругата ми

„Повредените се 400 метри внатре во тунелот“: Детали за судирот на возовите во Белград

Според првичните информации, повредени се машиновозачот и кондуктеротСтрашен судар на возови се случи денеска на 400 метри во внатрешноста на тунелот меѓу споменикот на Волкот и Панчевачкиот мост, ова е првата информација по оваа несреќа.

ВАКА СЕГА ИЗГЛЕДА ТАТКОТО НА ОСОМНИЧЕНИОТ ЗА УБИСТВОТО НА МАЛАТА ДАНКА: Радослав го донесоа на…

Светлана Драгијевиќ од Злот, мајката на осомничениот за убиството на малата Данка Илиќ , денеска беше погребана на локалните гробишта . Таа почива покрај нејзиниот син Далибор . На погребот присуствуваа и осомничениот

Родителите на момчето убиец од Србија нема да сведочат ?! Не престануваат со срамното однесување!

Миљана и Владимир Кечмановиќ, родителите на момчето убиец од основното училиште „Владислав Рибникар “ кое на 3 мај 2023 година уби девет деца и училишен чувар во училиштето, изјавија дека нема да сведочат во постапката што против нив ја

Игли Хасани: Косово изгуби историска можност, да се заложи за исполнување на обврските за членство…

– Министерот за надворешни работи на Албанија, Игли Хасани вели дека Косово изгуби историска шанса со тоа што не беше вклучено во агендата на Комитетот на министри на Советот на Европа, но ѝ порача на Владата во Приштина да се заложи за

Ова е Никола кој ја уби Лела па се самоуби! Неговите соседи се во шок по злосторството: Има жена,…

Никола Лазаревиќ (45) од Пожаревац, кој во средата околу 17 часот во Нов Белград ја избоде до смрт Лела Стојадиновиќ (55), а потоа изврши самоубиство, со својата бесмислена постапка ги шокираше сите што го познаваат. - Ахх, пријателе,

Лидерите на земјите од Западен Балкан со заедничка изјава остануваат посветени на процесите за…

Шефовите на држави и влади на земјите од Западен Балкан денеска, во рамки на учеството на Самитот во Котор, Црна Гора, усвоија заедничка изјава со која ја потврдуваат посветеноста на земјите за заеднички регионален пазар насочен кон

Нови сведоци во случајот со убиството на Данка Илиќ! Пред злосторството ги виделе Драгијевиќ и…

Во истрагата за убиството на Данка Илиќ (2) од Бор, која наводно беше убиена на 26 март во Бањско поле, наскоро ќе бидат сослушани уште четворица нови сведоци, кои ги виделе осомничените пред и по делото, пишуваат порталите. Вишото

ВЛЕЗЕ ВО УЧИЛИШТЕТО И ЈА ИЗРЕШЕТА СОПРУГАТА СО 22 КУРШУМИ, А ВОЗАЧОТ СО ШЕСТ Страшна трагедија го…

Предраг Гњидиќ од Шид е обвинет за убиство на сопругата Бранислава Гњидиќ и нејзиниот возач Мирослав Бојиќ во училиштето во Ердевик. Пред четири години на денешен ден во основното училиште „Сава Шумановиќ“ во Ердевик се случи невидено