Активна Категорија

Забава

Еве кои украси треба да ги ставите на елката за среќа и бериќет: За да привлечете љубов ви требаат…

Новогодишната елка освен што го украсува просторот и носи позитивна енергија, се поврзува и со убави емоции. Кога ја украсувате новогодишната елка со вашето семејство, се поврзувате, правите нешто заедно исполнето со радост.

Весна Змијанац 26 години чувала морничава тајна: Се зборуваше дека Славко Бањац бил осакатен во…

Славко Бањац и Весна Змијанац останаа пријатели по мега хитот „Ja imam nekog a ti si sam“, па со години ја чуваше тајната зошто Бањац се повлече од естрадата. Некакви измислици од типот дека бил изобличен во сообраќајна несреќа и затоа

Кафето по рецепт од 19 век е многу појако: Го измислиле војниците а бидејќи немале млеко ја ставале…

Мазагран, наречен и кафе мазагран, е ладен, засладен пијалок кој потекнува од Алжир. Во португалските верзии може да се користи како еспресо кафе со лимон, нане и рум, а австриската верзија се служи со коцка мраз. Додека брзата

Еве како Бакингемската палата реагира на скандалозната книга и обвинението на водителот за расизам:…

Познатиот британски водител Пирс Морган во својата емисија „The talk“ откри кои членови на судот се обвинети за расистички коментари за бојата на кожата на Арчи Харисон, синот на војвотката и војводата од Сасекс . Видеото е објавено и

Сите се прашуваат кој ѝ подготвува романтични вечери на Станија: Сите зборуваат за оваа фотографија

Станија Добројевиќ, поранешна учесничка во реалното шоу, веќе подолго време живее во странство, а според нејзините фотографии можете да видите како старлетата ужива со Асмин Дурџиќ. Иако Станија Добројевиќ сè уште не ја потврдува

,,Татко ми уби човек поради долг!” Вака Милан Станковиќ проговори за страшната трагедија што…

Милан Станковиќ и' стана познат на јавноста за време на неговото учество на музичкиот натпревар „Ѕвездите на Гранд“, а потоа изгради успешна музичка кариера. Но, последниве години се повлече од јавната сцена и се посвети на

Турскиот ,,Џејсон Момоа” има македонско потекло: Овој Турчин е страв и трепет а еве како се…

Речиси секојдневно на социјалните мрежи споделува моменти од деловниот и личниот живот, а најмногу лајкови добиваат објавите на кои е оскудно облечен на општо задоволство на понежниот пол. Џан Јаман (33) се прослави со улогите во

Се збогати па делеше бизнис совети: Овој совет не се купува со пари: Пред смртта, милијардерот Чарли…

Парите секако гарантираат дека живеете удобно и купувате многу работи за себе. Но, некои неостварени желби остануваат засекогаш - неисполнети. За ова бил свесен и Чарли Мангер, еден од највлијателните луѓе во деловниот свет, кој

Каде исчезна ,,зомби верзијата” на Анџелина Џоли!? Заврши во затвор, беше на респиратор, а…

Иранката Сахар Табар, девојката која на светот му стана позната по своите селфиња на кои изгледа како „ зомби“ верзија на Анџелина Џоли, по излегувањето од затвор за првпат на обожавателите им го покажа своето вистинско

Прија „грмеше“ во Загреб! Таа на сцената излезе во бел фустан со шлиц до колковите, а вака ја…

Младата и успешна музичка ѕвезда Александра Пријовиќ синојка го одржува првиот од петте концерти во Арена Загреб. Салата е преполна, а во 21:00 часот пејачката излезе на сцената со својот бенд, а хрватската публика ја пречека