Активна Категорија

Топ Тема

Пронајдено е и телото на момчето кое со мајка си и сестрите скокна во реката Бојана: Полицијата сè…

Телото на четиригодишното момче кое се удави во Бојана со мајка му и сестрите, пронајдено во вторникот по тридневна потрага! Полицијата го пронашла телото на момчето во Бојана, кај селото Облике, на неколку километри од

,,Купивме четири сандаци”- Се огласи братот на уапсениот сопруг на жената која со децата се…

Е.А., братот на обвинетиот за самоубиството на сопругата Алма А. и трите малолетни деца, сведочеше дека не знаел за конфликти во семејството на неговиот брат. Тој рече дека невестата долго време се лекувала со лекови за стрес и депресија и

Погледнете ги потресните сцени од мостот во Скадар каде мајка скокна со сè трите деца: Се собраа…

На „Денот на цвеќето“ во Скадар, граѓаните на Скадар се здружија да фрлаат цвеќе во водата на реката Бојана, каде мајката Алма А. (39) скокнала заедно со нејзините три деца, по сомневањата за семејно насилство што таа го претрпела.

ТАА ПРВА ГО ИСТРАЖИЛА ГРОБОТ НА ИСУС ХРИСТОС ПО 2 ВЕКА, СЦЕНАТА БЕШЕ ШОКАНТНА: Поради тоа што го…

По 2 века, научниците за прв пат ја отворија запечатената гробница на Исус Хирст во 2016 година, а потоа доживеаја нешто неописливо. Вечното место на Исус Христос на Голгота го посетуваат милиони туристи во текот на годината и сите се

Новак Ѓоковиќ има проблеми со СРЦЕТО… Страшни ЗБОРОВИ кои ја шокираа цела Србија!

Срѓан Ѓоковиќ , таткото на најдобриот тенисер на сите времиња, Новак Ѓоковиќ , отворено зборуваше за големите тешкотии низ кои поминало целото семејство за Ноле да има услови да се развива како тенисер кога ќе порасне.

ТИЕ СЕ НАЈМИСТЕРИОЗНОТО ПЛЕМЕ НА СВЕТОТ: Нивната врска е неразбирлива за сите, на шокантен начин…

Портретите на древниот народ Аину многу личат на портретот на познатиот руски писател Лав Толстој. Аину се првите луѓе од Источна Азија кои се населиле во денешна Јапонија. Тие се толку стара етничка група што дури и Кинезите се сметаат

Знаете ли зошто се сите слаби на старите фотографии од плажа?

Писателот и колумнист Џорџ Монбиот спроведе истражување за да го најде одговорот. Иако ова ќе изненади многумина, тој откри дека во 1970-тите луѓето јаделе повеќе отколку денес и дека работата денес е потешка отколку тогаш. Со потоплите

Што пронајдоа кај заменикот на Шојгу обвинет за поткуп! Куќа од 1.500 метри квадратни во Мексико,…

Во текот на кариерата во Министерството за одбрана, Иванов се стекнал со куќа од 1.500 метри квадратни и ретка лимузина од советскиот бренд „ЗИС“, пишува руската агенција РИА Новости, повикувајќи се на податоци од антикорупциската

„МЕ ЧУВАА АРКАН И ШЕФОТ НА УДБА! Требаше да биде милијардер, а тој стана најголемото зло на…

Велибор Џаровски со децении местел натпревари, од најниските лиги до меѓународни натпревари. И ништо од тоа немаше да биде возможно доколку немаше силен грб! Велибор Џаровски, кралот на местенките во Југославија, почина на 75-годишна

КАКО ИЗРАЕЛ ГО ИЗНЕНАДИ ИРАН СО НАПАДОТ НА ИСФАХАН: ИДФ употреби тајни, засега непознати проектили…

Израелската војска употреби тајна двостепена воздушно-лансирана ракета со прилично долг дострел во нападот на воздухопловната база во близина на иранскиот град Исфахан, покажуваат фотографиите кои ги покажуваат остатоците од ракетите