Активен Таг

авион

НЕВЕРОЈАТНО – Бизарна сцена за време на лет: Милионер и понудил на патничка 100.000 евра за да…

Стив Кирш (67 г.), американски богаташ, на социјалната мрежа Твитер сподели бизарна случка од авионот на Delta Airlines, пишува The Sun.  Имено, тој на една патничка и понудил 100.000 долари за да и ја отстрани заштитната маска. 

ДРАМАТИЧНИ СЦЕНИ – Големи турбуленции во небото: На летот за Лисабон повредени 10 патника,…

Ако сте еден од оние луѓе кои го држат појасот врзан само за време на полетување и слетување на авионот, по ова видео ќе го држите појасот на вас и за време на летот. Причината за ова е прилично едноставна... Иако пилотите знаат низ

ДРАМА ВО АВИОНОТ – Погледнете како полицијата брутално нападнала патник кој сакал само една…

На социјалните мрежи со голема бризна се прошири оваа видео-снимка на која се гледа како патник во авион е зашеметен и погоден од пиштол за шокирање пред другите патници и екипажот на летот. Станува збор за патникот со име Болиќ Бет

ВО ТРКА СО ВРЕМЕТО – Русите брзаат кон остатоците од вредниот дрон во Црното Море, гневните…

Американците се тркаат со времето еден ден откако руски воен авион го собори нивното беспилотно летало над меѓународните води во Црното Море.  Постои опасност Русите први да стигнат до остатоците од соборениот дрон во Црното Море, што

СЕГА ВЕЌЕ СЕ Е ЈАСНО – Објавено видеото од инцидентот над Црното Море: Погледнете како рускиот…

Европската команда на американската армија објави видео снимка од блиската средба на американското беспилотно летало и рускиот борбен авион, која се случи над Црното Море. Видео снимката ги прикажува клучните моменти од инцидентот во