Активен Таг

Алексеј Навални

ПОЧИНА АЛЕКСЕЈ НАВАЛНИ – Најжестокиот критичар на Владимир Путин

Руската затворска служба објави дека починал најголемиот критичар и противник на претседателот на Русија, Владимир Путин, Алексеј Навални. „На 16.02.2024 година во воспитно-поправната колонија бр.3, осуденикот А.Навални се чувствуваше

Распишана е потерница по двајца адвокати на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални

Министерството за внатрешни работи на Русија претходниот стави двајца адвокати на опозицискиот политичар Алексеј Навални на потерница, објави медиумската агенција Reuters. Олга Михајлова и Александар Федулов се најдоа на листата на

“ТОЧНО НА ПЛАДНЕ!“ – Алексеј Навални не мирува ниту од затвор: Ги покани Русите да…

Затворениот руски опозициски лидер Алексеј Навални денес ги повика Русите да протестираат против претседателот на државата, Владимир Путин, на денот на изборите во март, појавувајќи на демонстрации пред гласачките места напладне.

“НИКОГАШ НЕ Е ПОСТУДЕНО ОД -32 СТЕПЕНИ“ – Алексеј Навални зборуваше од затворот во Сибир и се…

Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални денес даде иронична пофалба за поларните услови во затворот северно од Арктичкиот круг, каде што беше преместен непосредно пред Божиќ. Тој е сместен во затворската колонија ИК-3 во Харп, во

“НАЈДОВМЕ КАДЕ СЕ НАОЃА АЛЕКСЕЈ НАВАЛНИ!“ – По 20 дена молк, откриено каде се наоѓа лидерот на…

Портпаролката на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, кој отслужува 30-годишна затворска казна, денес соопшти дека е откриено каде се наоѓа Алексеј Навални. „Го најдовме Алексеј Навални. Тој е во казнената колонија 3 (ИК-3), во

НАЈГОЛЕМИОТ КРИТИЧАР НА ВЛАДИМИР ПУТИН ИСЧЕЗНА – Вашингтон ѝ се закани на Москва поради…

Официјален Вашингтон е загрижен поради веста дека водечкиот руски опозициски лидер Алексеј Навални исчезнал, пишува The Wall Street Journal.  Соработниците на затворениот руски опозициски лидер на социјалната мрежа Х (Твитер) објавија

НАЈГОЛЕМИОТ КРИТИЧАР НА ВЛАДИМИР ПУТИН ИСЧЕЗНА – Шест дена се трага по Алексеј Навални,…

Рускиот опозициски политичар Алексеј Навални е преместен од казнената колонија ИК-6 во Владимирската област, источно од Москва, и неговата моментална локација е непозната, изјавија неговите поддржувачи и сојузници во понеделникот.

“МОИТЕ ПРАВА СЕ ОГРАНИЧЕНИ!“ – Судот во Русија ја одби жалбата на опозицискиот лидер Алексеј…

Рускиот суд ја отфрли жалбата на затворениот опозициски лидер Алексеј Навални против неговата казна од 19 години затвор под обвинение за екстремизам, јавува рускиот државен медиум РИА Новости. Алексеј

ОПЕРАЦИЈА – ‘ПЕРЕЊЕ МОЗОК’! Алексеј Навални сто дена по ред слушал ист говор на…

Рускиот опозициски политичар и активист Алексеј Навални потврди дека секоја вечер рускиот затворски персонал сто дена по ред му го пуштал истиот говор на Владимир Путин, пишува Sky News. Затворскиот персонал го

ФОТО | СКАНДАЛОЗНО – Ваков живот посакуваат сите! Вили, јахти, дијаманти… Се разделила…

Објавените е-мејлови го открија луксузниот начин на живот на заменикот министер за одбрана на Русија и неговата поранешна сопруга. Објавената електронската пошта ја раскажува приказната за извонредниот живот на еден руски функционер: од