Активен Таг

Бразил

Солзи за бразилската мега-ѕвезда: Даде изјава која крена голема прашина а по само четири минути игра…

Тој го напушти натпреварот со Саутемптон по само четири минути поради повреда. Ричарлисон започна како стартер само девет натпревари во Премиер лигата оваа сезона по неговиот трансфер од Евертон за 60 милиони фунти минатото лето, и допрва

Ова е животот од соништата за секој маж – Запознајте го Артур, има пет сопруги и распоред за…

Човекот по име Артур О'Урсо стана светски познат откако со бразилските медиуми сподели несекојдневни детали од својот живот. Тој е во врска со дури девет девојки, кои ги нарекува негови сопруги, а за медиумите тогаш откри и дека една од