Активен Таг

Ватикан

“САКАМ ДА СЕ СРЕТНАМ СО ПУТИН!“ – Папата Франциско порача: “Војната во Украина не се води само…

„Војната во Украина е водена од интересите на неколку „империи“, не само на Русија“, порача папата Франциско во интервју објавено во петокот. Папата кажа дека конфликтот бил поттикнат од „империјалните интереси“, не само на Руската