Активен Таг

Велес

Осумнаесет години затвор за возачот кој во Велес на пешачки усмрти 11-годишно девојче

Велешанецот Ангелче Николов, кој на 17. декември минатата година на пешачки удри 11-годишно девојче кое почина на самото место, денеска во Основниот суд Велес доби единствена казна од 18 години. Судијката Габриела Гајдова, која го