Активен Таг

Ким Џонг-ун

Ким Џонг Ун уште еднаш му даде целосна поддршка на Владимир Путин: “Ја поддржуваме Русија во светата…

„Народот на Северна Кореја изразува целосна поддршка и солидарност на рускиот народ“, изјави во понеделникот севернокорејскиот диктатор Ким Џонг Ун, а пренесуваат тамошните државни медиуми. Ким Џонг Ун му испрати честитка на рускиот

“ТОЈ ЖИВЕЕ ВО МАЃЕПСАН КРУГ!“ – Со помош на вештачка интелигенција се проценува тежината на…

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун најверојатно тежи повеќе од 140 килограми, според проценката на вештачката интелигенција, соопшти во средата јужнокорејски пратеник. Здравјето на севернокорејските лидери обично е врвна државна тајна,

ГОЛЕМИ ТЕНЗИИ НА ПОЛУОСТРОВОТ – Северна Кореја: “Дури 800.000 граѓани потпишаа дека се…

Северна Кореја тврди дека околу 800.000 нејзини граѓани доброволно се приклучиле на армијата за да се борат против Соединетите Американски Држави (САД), објави во петокот државната телевизија. „Само во петокот, околу 800.000 студенти и

ОТКРИЕНА ГОЛЕМАТА ТАЈНА НА КИМ ЏОНГ-УН! Лидерот на Северна Кореја има три деца: Зошто во негова…

Првото дете на севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун е син, а се верува дека има и трето дете, чиј пол не е познат, ова денес го објавија пратениците на јужнокорејскиот парламент за наодите од извештајот на Националната Разузнавачка Служба

Сестрата на Ким Џонг-ун се закани на Вашингтон и Сеул: “Секој обид за соборување севернокорејски…

Пјонгјанг денес соопшти дека секој обид за соборување на севернокорејски ракетен тест ќе значи објавување војна, со обвинување дека заедничките маневри на армиите на Ссоединетите Американски Држави (САД) и Јужна Кореја придонесуваат за