Активен Таг

кралско семејство

Откриена е причината зошто кралот Чарлс III го примил синот Хари на само 30 минути: “Се повеќе од…

Кралот Чарлс III го видел својот син, принцот Хари, само 30 минути за да го задржи нивото на стрес на ниско ниво, тврди кралскиот експерт за The Sun. Роберт Џобсон открива за еден британски таблоид дека 75-годишниот монарх се сретнал со

ПОГРЕБОТ НА КРАЛОТ ЧАРЛС III Е ПЛАНИРАН ОД МИНАТАТА ГОДИНА!? Монархот се бори со ракот, а веќе…

Кралот Чарлс III има рак и милиони Британци се загрижени за неговото здравје. Кралицата Камила вчера на новинарите им изјави дека кралот се чувствува добро, а кралското семејство не соопшти повеќе детали за малигната болест со која се

Блиска пријателка откри каква е здравствената состојба на Кејт Мидлтон: Познато е и каде ја однел…

Помина една недела од кога британското кралско семејство не спие добро, а Бакингемската палата во понеделникот објави дека на кралот Чарлс III му бил дијагностициран рак. Здравствени проблеми имаше и принцезата од Велс, Кејт Мидлтон, па

ФОТО | Загрижената Камила го посетила својот сопруг два пати во ист ден: Кралот Чарлс III беше…

Кралот Чарлс III во петокот беше опериран на простатата во приватна болница во Лондон. Операцијата била успешна и кралот се чувствува добро, а придружуван бил и од неговата сопруга Камила, која во петокот дошла со него во болница.

Во јавноста протекоа детали за мрачната страна на Кејт Мидлтон: Изгледа мило и смирено, а еве како…

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам се во брак речиси 11 години и, според изворите, Кејт Мидлтон е неговиот мир. Сепак, тоа не значи дека таа секогаш се однесува со почит и насмевка кон луѓето околу неа. „Принцезата од Велс, Кејт Мидлтон,

ФОТО | Први јавни фотографии од кралот Чарлс III пред заминувањето на операција: Целиот свет зборува…

Кралот Чарлс III е фотографиран како го напушта „Кларенс Хаус“ утринава додека се подготвува да оди во болница за да се лекува од зголемена простата. Чарлс III ќе биде подложен на корективна процедура откако му беше дијагностицирана

ФОТО | Принцот Вилијам ја посети Кејт Мидлтон во болница – први фотографии од местото на…

Принцот Вилијам денеска ја посети Кејт Мидлтон во лондонската болница каде е од завчера и каде и беше оперирана стомачна операција. Како што соопштија од Кенсингтонската палата, принцезата од Велс се чувствува добро и операцијата е успешно

Деталите за здравјето на кралското семејство обично се строго чувана тајна, но не и овој пат: Дали…

Принцезата од Велс, Кејт Мидлтон, се опоравува во болница по операцијата, а кралот Чарлс III треба да оди на медицинска процедура следната недела, јави BBC во четвртокот. Принцезата ќе биде надвор од кралските должности неколку месеци,

ВИДЕО | Данска има нов монарх, но и прва кралица која не е од “сина крв“: Трогателната видео-снимка…

Новиот крал на Данска, Фредерик X, во неделата изрази надеж дека ќе биде обединувачки крал, обраќајќи им се на толпата од балконот на палатата Кристијансборг во Копенхаген додека го преземаше тронот по абдикацијата на неговата мајка

КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА II СЕ ГРИЖЕЛА САМО ЗА ЕДНА РАБОТА НЕПОСРЕДНО ПРЕД НЕЈЗИНАТА СМРТ –…

Кралицата Елизабета II била многу загрижена дека ќе биде тешко да се организира нејзиниот погреб доколку умре во Балморал, откри принцезата Ана. Овие детали се откриени во новиот документарен филм за кралското семејство, а во трогателен