Активен Таг

Кристијано Роналдо

Кристијано Роналдо се враќа на “Сантијаго Бернабеу“ !? Португалецот конечно ќе добие соодветно…

Кристијано Роналдо постигна бројни успеси во кариерата, но малку од нив може да се споредат со трофеите освоени во Реал Мадрид. Со „Кралскиот клуб“, Португалецот освои четири Лиги на шампиони, две Ла Лига, два Купа на кралот, два Суперкупа

ВИДЕО | Срамна сцена го обиколи светот на фудбалот: Силно испровоцираниот Кристијано Роналдо…

Ал Хилал го победи Ал Наср со 2:0 во подготвителниот куп во Ријад. Тимот во сини дресови поведе во 17. минута преку Сергеј Милинковиќ-Савиќ, а конечниот резултат го постигна Салем Ал Даусари во 30. минута со прекрасен гол. За високите

ФОТО | ДЕВОЈКИТЕ ШИРУМ СВЕТОТ ВО “ТРАНС“ ПОРАДИ КРИСТИЈАНО РОНАЛДО – Фудбалерот се соблече,…

Иако наскоро ќе го прослави својот 39-ти роденден, Кристијано Роналдо се уште важи за еден од најзгодните фудбалери на планетата. Славниот Португалец на својот профил на социјалната мрежа Инстаграм објави видео од теретана кое многумина

ВИДЕО | КРИСТИЈАНО РОНАЛДО ЈА РАСПЛАКА МАЈКА СИ – Погледнете го новогодишното изненадување во…

Кристијано Роналдо уште еднаш покажа колку неговата мајка му значи во неговиот живот. Португалецот на новогодишната ноќ „одлета“ во родната Мадеира за да го прослави крајот на календарската година заедно со неговата мајка Долорес, а ја

ВИДЕО | КРИСТИЈАНО РОНАЛДО Е ВИСТИНСКИ КРАЛ НА ГОЛОВИТЕ – Славниот фудбалер на нереален начин…

Фудбалерите на Ал Наср ја завршија календарската 2023 година со победа од 4:1 на гости кај Ал Тавон и со тоа го задржаа чекорот со Ал Хилал со седум бода заостанување. Последниот гол за гостите го постигна Кристијано Роналдо. 

ВИДЕО | ДОМИНАЦИЈА – ВО СЕКОЈА СМИСЛА НА ЗБОРОТ! Кристијано Роналдо пишува нови страни во…

Веројатно ниту самиот Кристијано Роналдо не знае колку рекорди собори во текот на неговата богата кариера, сепак ноќта која е зад нас долго ќе се памети... Неговиот Ал Наср убедливо го победи Ал Итихад со резултат од 5:2, а одличниот

ЛУКСУЗ НА СИТЕ СТРАНИ – Кристијано Роналдо и Џорџина Родригез за една ноќ во овој хотел…

Кристијано Роналдо и неговата избраничка Џорџина Родригез ја искористија паузата во првенството на Саудиска Арабија за да одморат во убавините на оваа арапска земја. Кристијано Роналдо и Џорџина Родригез го избраа ексклузивното

ВИДЕО | Конор Мек Грегор седна до Кристијано Роналдо и го “удави“ со неговите муабети, но една…

Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Кристијано Роналдо, и познатиот УФЦ борец, Конор Мек Грегор, во живо го следеа боксерскиот спектакл во Ријад - „Day of Reckoning“. Португалецот и Ирецот седнаа еден до друг, а до нив беше и

ОВА СЕ НАЈПОПУЛАРНИТЕ СПОРТИСТИ ВО СВЕТОТ – Првото место без изненадување, а погледнете каде…

Новак Ѓоковиќ е петти најпопуларен спортист во светот! Според листата што ја објави американскиот веб-портал Sportsbook Review, Српскиот тенисер е блиску до врвот, а на листата е и уште еден Србин - Никола Јокиќ, кој се наоѓа на 22.

ТОЈ Е ЧУДО НА ПРИРОДАТА! Кристијано Роналдо е вистинска машина за голови: Многумина го праќаат во…

Претходниот ден Ал Наср го совлада големиот ривал Ал Шабаб со убедливи 5:2 во четвртфиналниот натпревар од Купот на саудискиот крал, а еден од стрелците беше 38-годишниот ас Кристијано Роналдо, кој го затресе мрежата на противникот во 74.