Активен Таг

Лука Модриќ

ГОЛЕМИ ОВАЦИИ – Модриќ и денес ги импресионираше сите, шпанците уште еднаш му се поклонија:…

Реал Мадрид ја отвори денешната програма во Ла Лига со победа од 3:1 над Бетис. Бранителот на титулата преживеа лош старт на натпреварот, кој го чинеше гол и речиси уште еден, но потоа Тибо Куртоа се „појави“. По 20. минути тимот на Карло