Активен Таг

Марија Захарова

ГОЛЕМИ ПРОБЛЕМИ ЗА ВЛАДИМИР ПУТИН – Пригожин најави драстични промени, Захарова ги потврди…

Платеничката приватна руска армија Вагнер би можела да стане организација на „тврдокорната идеолошка елита“ по неколкумесечните интензивни борби во источна Украина.  Во видеото објавено на социјалната мрежа Телеграм во саботата, првиот

“УШТЕ ЕДЕН ОБИД ЗА СОЗДАВАЊЕ АНТИ-РУСИЈА!“ – Захарова ја коментираше намерата на Украина да ја…

„Идејата Русија да се преименува во Московја на украински јазик уште еднаш ги докажува обидите да се создаде „анти-Русија“ од Украина“, изјави во саботата портпаролката на Министерство за надворешни работи на Русија, Марија Захарова.