Активен Таг

подморница

ВИДЕО | ‘ИЗБЕГНАЛ СИГУРНА СМРТ!’ – Вака изгледало пробното нуркање на…

Јутјуберот Џејк Келер, познат и како Далмид, објави видео што го снимил на истата подморница на OceanGate Expeditions, само неколку недели пред да експлодира подморницата која се движеше кон потонатиот брод „Титаник“, при што загинаа пет

ВИДЕО | МОРНИЧАВИ ДЕТАЛИ – Прва исповед на жената која ги загуби сопругот и синот во…

Сулејман Давуд, тинејџерот кој минатата недела го загуби животот на подморницата „Титан“, на своето патување со себе зел Рубикова коцка, а неговата главна цел била да го собори светскиот рекорд, открива неговата мајка во првото појавување

ШОКАНТНО! Постојат видеа од жртвите на подморницата ‘Титан’: “Се слушаат гласови,…

Инспекторите од Канада отишле до бродот „Polar Prince“ за да пронајдат информации кои би можеле да бидат корисни во истрагата за исчезнувањето на подморницата „Титан“, која со екипаж од пет лица се упатила кон потонатиот брод „Титаник“,

“СМРТТА БИЛА ПРЕБРЗА И БЕЗБОЛНА!“ – Експертите откриваат како изгледале последните моменти на…

Поранешниот морски доктор, Дејл Мол, открива што можело да се случи со екипажот на подморницата „Титан“ за време на трагичните последни моменти, пред подморницата да доживее „катастрофална имплозија“. Дејл Мол вели дека смртта била брза

‘НЕВОЗМОЖНА МИСИЈА!’ – Речиси нема шанси да се извадат телата на мртвите од…

Кога новинарите денес поставија прашање до американската крајбрежна стража какви се шансите да се извлечат телата на петмината мажи кои загинаа во експлозијата на подморницата „Титан“, им беше кажано дека - „условите на океанското дно се

ВИДЕО | ‘МОМЕНТ НА ВИСТИНАТА’ – Погледнете како реагирал ко-основачот на…

Гилермо Сонлајн, ко-основачот на компанијата OceanGate Expeditions и сопственик на подморницата „Титан“, за која се верува дека експлодирала на патот до потонатиот брод „Титаник“, за време на телевизиско интервју за британската телевизија

ФАТАЛЕН КРАЈ !? Пронајдени делови од исчезнатата подморница – Американската крајбрежна стража…

Како што е наведено, американската крајбрежна стража објави дека далечински управуван брод (ROV) кој учествува во потрагата открил „површина со остатоци“ во близина на потонатиот брод „Титаник“, односно во областа на потрагата по

ВИДЕО | Роботот стигна на дното од Атланскиот Океан! Американската крајбрежна стража ја објави веста…

Американската крајбрежна стража на социјалната мрежа Твитер објави дека роботска подморница (ROV) управувана од далечина го „допрела дното“ на Атлантскиот Океан. https://twitter.com/USCGNortheast/status/1671834476303794176?s=20

ВИДЕО | СЛУЧАЈНА ИЛИ НАМЕРНА СНИМКА !? Погледнете го моментот кога исчезнатата подморница се спушта…

Аби Џексон (22 г.) работела како снимател на бродот „Polar Prince“ во неделата наутро кога исчезнатата подморницата со екипаж од пет лица се спуштила во водите на Атланскиот Океан.  Екипажот во подморницата „Titan“ на компанијата

ВИДЕО | “ВРЕМЕТО ИСТЕЧЕ!“ – Светот нестрпливо чека да види што ќе се случи со исчезнатата…

Специјалниот авион од Канада кој ја бара исчезнатата подморница Titan која се упати на пат кон потонатиот брод Титаник открил подводни звуци, соопшти американската крајбрежна стража, а информацијата била потврдена на прес-конференција во