Активен Таг

Португалија

Роналдо конечно се појави пред своја публика а со изјавата ги изненади сите: “Саудиската лига ќе…

Репрезентацијата на Португалија вечерва ја очекува тест натпревар против Лихтенштајн во првото коло од квалификациите од групата Ј за Европското првенство во 2024 година.  Роберто Мартинез, кој ја напушти Белгија по Светското првенство

“МАКЕДОНСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА ИМА КВАЛИТЕТ!“ – Кирил Лазаров пред мечот со Португалија порача:…

Македонската ракометна репрезентација и гостува на Португалија во натпревар од 4. коло Група-1 во квалификациите за Европското првенство 2024. Избраниците на селекторот Кирил Лазаров ќе се обидат да се реваншираат за поразот (23:29) во