Активен Таг

смрт

ТАЖНА ВЕСТ – Почина познатата актерка Љиљана Седлар. Публиката најмногу ја памети како Дуда од…

На 80-годишна возраст почина познатата српска актерка Љиљана Седлар. Публиката најмногу ќе ја памети по улогата на Дуда Павловиќ во популарната југословенска серија „Подобар живот“. Љиљана Седлар е родена на 1. ноември 1943 година во

Голема тага за обожавателите на ‘Војната на ѕвездите’ и ‘Хари Потер’ –…

Актерот Пол Грант, кој се појави како ликот на Евок во „Војна на ѕвездите“ и како Гоблин во „Хари Потер“, бил пронајден колабиран во Лондон минатиот четврток попладне. Грант беше прогласен за мртов во понеделникот наутро и претходно му

ОБОЖАВАТЕЛИТЕ ВО ШОК – ТикТок ѕвездата (30 г.) и мајка на две деца ненадејно почина: Се бореше…

30-годишната Џехане Томас, мајка на два сина која беше вистинска ѕвезда на социјалната мрежа ТикТок, ненадејно почина по неколкумесечна борба со неподносливата мигрена. Џехане од Донкастер имаше речиси 67 илјади следбеници на оваа

КОНЕЧНО ЈА ПРИЗНА ВИНАТА – Фудбалер од Холандија пијан возел 200 км/ч. и усмртил 4-годишно…

На холандскиот фудбалер Раиј Влоет му се заканува затворска казна од три и пол години откако призна дека возел под дејство на алкохол кога предизвикал сообраќајна несреќа во која животот го загуби четиригодишно момче. Влоет пред судот

ХОРОР – 16-годишник пукал и тешко ја ранил мајка си, убил двајца полицајци а на крајот сам си…

16-годишник од Едмонтон, Алберта, Канада, ја застрела мајка си и уби двајца полицајци пред да си го одземе животот сам. Злосторството се случи рано во четвртокот во стан во станбениот комплекс Бејвуд во градската населба Инглвуд. 

ТАГА ВО АНГЛИЈА! Почина легендарниот фудбалер: “Тој одбележа дел од историјата на нашиот…

Легендарниот капитен на Шефилд Венсдеј, Дон Мегсон, почина на 86-годишна возраст, соопшти клубот. Легендарниот ас е роден во 1936 година, а во Шефилд (клубот во кој ги помина најубавите денови во кариерата) играше десет години,

ХОРОР ВО СРБИЈА – Сопственичката на куќата и станарката кои беа пронајдени мртви со денови не…

Милка Т. (89 г.) и нејзината станарка Драгица З. (67 г.) денеска се пронајдени мртви во куќата во Апатин, во соседна Србија. Несреќните жени најверојатно се задушиле од чадот бидејќи според неофицијалните информации во просторијата каде

Израелската армија уби тројца вооружени палестински напаѓачи на Западниот брег

Израелски војници утрово убија тројца вооружени Палестинци, кои нападнаа пункт на армијата на окупираниот Западен Брег, соопшти израелската армија. Во соопштението се нагласува дека четвртиот напаѓач е приведен откако се предал. Инцидентот

ЗАРАБОТУВАЛ 250.000 ЕВРА НА ДЕН !? Нови шокантни детали за човекот кој го изврши масакрот на…

Седум мртви, трудница застрелана во стомакот и уште четири лица во животна опасност, ова е билансот од нападот што го изврши Филип Ф. во Хамбург, Германија. За само неколку минути испразнил девет чаури од полуавтоматски пиштол, а

СРБИЈА ВО ШОК – Двајца млади Срби брутално убиени во Данска: Едниот прободен во срце, а на…

Двајца млади Срби се убиени во понеделникот во Копенхаген кога од засега непознати причини биле нападнати од група млади мажи, објавија данските медиуми. Петар Стешевиќ (17 г.), млад човек по потекло од Црна Гора, бил прободен со нож во