Активен Таг

тенис

“Најдобро би било доколку Новак Ѓоковиќ се повреди“ – Невкусни и срамни зборови од вујкото на…

Тони Надал, вујкото на Рафаел Надал, се изнервира за време на интервју во кое зборуваше за продолжението на сезоната. Тој вели дека се надева оти Рафаел Надал ќе биде подготвен за учество на Грен Слем турнирот кој во кариерата го има

ПОТЕГ КОЈ РЕЧИСИ НИКОЈ НЕ ГО ОЧЕКУВАШЕ – Новак Ѓоковиќ ќе игра во Индијан Велс за првпат од…

Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ планира да се натпреварува во Индијан Велс. Мастерсот се појави во распоредот на Србинот на неговата официјална веб-страница. Новак Ѓоковиќ ќе игра таму за првпат од 2019 година. Тој е петкратен

Сосема неочекувано и изненадувачки: Новак Ѓоковиќ донесе “шокантна“ одлука по елиминацијата од…

Новак Ѓоковиќ го заврши своето учество на Австралија Oпен со пораз во полуфиналето од подоцнежниот шампион Јаник Синер. По елиминацијата во Мелбурн реши да ги прескокне помалите турнири, а сега се знае каде следен пат Србинот ќе се

НОВАК ЃОКОВИЌ ЈАДЕ САМО “ИНДИСКИ ПУТЕР“! Ова е најздравата исхрана на светот – лесно се прави,…

Новото мени на Новак Ѓоковиќ, кое беше објавено од српските медиуми неодмана, ги привлече сите интереси, особено затоа што се споменува „индиски путер“. Оваа храна многумина ја сметаат за најздравата маснотија на светот, а нејзиното

ФОТО | Каде отиде Новак Ѓоковиќ по поразот од Јаник Синер ? Се појавија фотографии и едно е сигурно:…

Новак Ѓоковиќ нема да го следи во живо финалето на Австралија Опен меѓу Јаник Синер и Данило Медведев. Најдобриот светски тенисер го напушти Мелбурн. Навивачите го „уловиле“ на аеродромот и таму тој ги пречекал, им давал автограми и се

НЕРЕАЛЕН ПРЕСВРТ НА “МАГИЧНИОТ“ РУСИН! Данил Медведев речиси беше поразен, но на брутален начин му…

Данил Медведев успеа да се пласира во финалето на Австралија Опен по нереален пресврт и победа против Александар Зверев со 3:2 во сетови (5:7, 3:6, 7:6, 7:6, 6:3). https://twitter.com/AustralianOpen/status/1750867658789302740?s=20

ФОТО | НОВАК ЃОКОВИЌ ЕДВАЈ ГИ ЗАДРЖА СОЛЗИТЕ ПО ПОРАЗОТ – Овие фотографии ќе ги растажат сите…

Првиот пораз во полуфиналето на Австралија Опен му наштети на Новак Ѓоковиќ, можеби повеќе отколку што јавноста мислеше. Најдобриот светски тенисер по 11-ти пат стигна меѓу четирите најдобри тенисери во Мелбурн, а поразот од

Новак Ѓоковиќ собори уште еден рекорд и си ја отвори душата: “Таа е една од моите хероини и идоли од…

Новак Ѓоковиќ ја продолжува својата борба по титулата на Австралија Опен. Во вторникот стигна до полуфиналето откако го совлада американскиот тенисер Тејлор Фриц и со тоа славје го израмни рекордот од 33-та последователна победа на

ВИДЕО | АРИНА САБАЛЕНКА СЕ “ПРОШЕТА“ ДО ФИНАЛЕТО – Белорусинката не загуби ниту еден сет…

Една од најдобрите во светот, Белоруската тенисерка Арина Сабаленка се пласираше во финалето на Австралија Опен без загубен сет. Втората најдобра тенисерка во светот според рангирањето на ВТА, која ја брани титулата во Мелбурн, во

ВИДЕО | Шестиот најдобар тенисер на светот едвај “преживеа“ на натпреварот кој траеше речиси пет…

Александар Зверев едвај се пласираше во третото коло на Австралија Опен, откако за малку ќе загубеше од анонимниот Лукас Клајн од Словачка. Тој успеа да се врати од негатива во сет и да победи во тај-брејкот од петтиот сет. По