Активен Таг

Урсула фон дер Лајен

ТЕШКИ РАЗГОВОРИ – Бајден и Фон дер Лајен посочија на смирување на американско-европските…

Претседателот на Соединетите Американски Држави (САД) Џо Бајден и претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен во петокот објавија напредок во решавањето на трансатлантскиот трговски спор и ја потврдија својата посветеност