Активен Таг

Флорида

ОВА Е ВИСТИНСКИ ХОРОР! 16-годишно момче ја убил својата најдобра пријателка од желба да осети како е…

16-годишниот Ејден Фучи, кој ја уби својата пријателка, Тристин Бејли (13 г.) прободувајќи ја 114 пати, е осуден на доживотен затвор во судот на Флорида. Тој е осуден поради, како што изјавил судијата, за болна „желба“ да „почувствува

ХОРОР – Жена си го убила својот вереник па живеела со неговиот леш: Полицајците влегле во…

Табита Зелда Вуд (46 г.) два месеци ја прикривала смртта на вереникот Лерој Френклин Крамер Јуниор (82 г.) во Гејнсвил, Флорида. Судот ја прогласи за виновна за неговото убиство. Во јуни 2022 година, полицијата и началникот на

Овој одговор изненади многумина – Белата куќа без влакна на јазикот за случајот Ѓоковиќ:…

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ не може да учествува на Мастерсот во Индијан Велс, бидејќи не е вакциниран против вирусот Ковид-19, а како што сега стојат работите, минимални се шансите да го видиме српскиот ас во Мајами.

ДРАМА ВО САД – Гувернерот на Флорида го повика Ѓоковиќ да дојде во неговата држава: Претстави…

Дали ова значи дека се уште има надеж Новак Ѓоковиќ да влезе во Соединетите Американски Држави (САД) ? Овој вест што дојде е исклучително моќна и силна! Изјавата дојде од првиот човек на Флорида - познатиот Рон ДеСантис. Гувернерот