Активен Таг

Црна Гора

Шведски пратеник стана херој во Црна Гора – Баба со внукот во раце скокнала од мост во река:…

Шведскиот парламентарец од Косово, Аднан Дибрани, во понеделникот во Подгорица со помош на работници од Општинското претпријатие Подгорица спаси двомесечно бебе од реката Морача. Претходно, 62-годишна жена со дете во рацете скокнала во

ЃУКАНОВИЌ ГО РАСПУШТИ СОБРАНИЕТО НА ЦРНА ГОРА! На полноќ истече рокот за формирање на 44-та Влада,…

Претседателот на Црна Гора Мило Ѓукановиќ денеска го распушти Собранието, што е увертира за распишување вонредни парламентарни избори врз основа на спорните измени на Законот за претседател.  Во своите јавни настапи правниците не се

УАПСЕН СО ПОЛОВИНА ТОН КОКАИН – Граѓанин на Србија фатен на излез од Црна Гора со…

Српски државјанин е уапсен на граничниот премин Гоштун, на границата со Црна Гора, при што во камионот-цистерна што го управувал откриен е половина тон кокаин, објавија во четвртокот белградските и подгоричките медиуми, повикувајќи се на