Активен Таг

САД

Трамп со остри критики кон неговиот наследник Бајден: Овие санкции се ништо во споредба со инвазија…

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп минатиот ден жестоко го обвини својот наследник Џо Бајден за лошо управување со украинската криза и излезе со тврдење дека Владимир Путин „никогаш немаше да постапи вака“ доколку тој денес

Ентони Блинкен ја откажа средбата со својот руски колега, Сергеј Лавров!

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен објави дека ја откажал средбата со рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, закажана за в четврток. Блинкен на заедничката прес-конференција со украинскиот колега Дмитриј Кулеб