Актерката се опушти и покажа како изгледа без шминка – Еве какво е лицето на Синди Крафорд на 57 години

Луѓето мислат дека е фотошоп.

Познатата манекенка Синди Крафорд пред неколку дена го прослави својот 57 роденден . роденден. Во пресрет на тој датум, таа на Инстаграм објави фотографии на кои се гледа нејзиното природно лице.

Синди Крафорд, која важи за една од најубавите жени во светот, не е љубител на папарацо фотографии. Таа понекогаш бурно реагираше на објавувањето на вакви слики, па се шпекулираше дека сака да ја контролира секоја фотографија од себе, што секако е невозможно.

Сепак, тој во последно време со јавноста споделува сè повеќе слики кои наликуваат на папарацо фотографии. Вакви се овие роденденски слики кои ни го покажуваат вистинското лице на Синди Крафорд.

Но, да не ги фотошопирала?

За споредба, ќе послужи нејзината „жива“ слика снимена пред неколку дена во Малибу.

На фотографиите од Инстаграм, Синди има малку посвеж тен, но ова е горе-долу нејзината природна верзија.

Подобро прашање е дали Синди, која важи за поддржувач на природната убавина, направила одредени естетски корекции, додека сосема е очигледно дека не претерала, дури и ако одговорот е да.

Синди сè уште важи за симбол на убавината, а нејзиното роденденско видео од Инстаграм во кое вели дека порано не ги славела толку многу родендените и потоа сфатила дека треба да и биде благодарна за секоја година од животот.

И честитаа голем број познати личности, од Елен Помпео, Џулијан Мур, Мишел Фајфер, Хелена Кристенсен до Марио Лопез.