Активна Категорија

Балкан

,,Ќе го убијам него а потоа ќе се самоубијам” – Небојша отишол кај брат му и му го…

Небојша Ц. (62) пукал во својот син Огњен Ц. (29), а потоа се самоубил во изнајмен стан во Калуѓерица околу 13.20 часот, ова се првите резултати од истрагата по страшната трагедија во оваа белградска населба. Како што пишуваат

Први фотографии од местото на морничавата несреќа: Извлечени телата на таткото (37) и синот (6),…

Телата на таткото (37) и синот (6) се извлечени од возилото кое слета денеска во 13 часот и 20 минути во Морача кај Кривиот мост во Подгорица. Причините за оваа несреќа официјално не се утврдени, но како што дознава порталот

ТАТО МЕ ПОГЛЕДНА И РЕЧЕ: ЗЛАТАН, НЕМА НАДЕЖ… Потресна исповед на Ибра – Имам толку ПАРИ, но…

Златан Ибрахимовиќ во својата книга детално ги опиша најтешките моменти од својот живот, кога почина неговиот постар брат Шапко. Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ реши да стави крај на својата играчка кариера ова лето и

„Германија ја поддржа Хрватска, Британците и Французите ја поддржаа Србија“ Познатиот американски…

Поранешниот американски секретар се уште се сеќава на патувањето во Белград и познатата „вратоврска на слободата“Поранешниот американски државен секретар Џејмс Бејкер денеска изјави дека за решавање на проблемите на територијата на

МОМЧЕ (6) И ТАТКО му се удавиле ВО МОРАЧА: Очевидци тврдат – Намерно со автомобилот влетал во…

Во страшна несреќа во Подгорица загина мажот А.Ѓ. (36) и неговиот шестгодишен син К.Ѓ. - До несреќата дошло кога возачот на Голф IV прво полека се качил на тротоарот , а потоа ненадејно влетал во реката, изјавил за агенцијата РИНА еден

ЈОВАНА ЈЕРЕМИЌ ПОКАЖА КАКО УЖИВА СО 14 ГОДИНИ ПОСТАР ДЕЧКО: Ја објави првата заедничка слика, а сите…

Водителката Јована Јеремиќ веќе подолго време е во врска со 14 години постаро момче, но не сака да го открие неговиот идентитет. Засега единствено се знае дека ја опсипува со скапи подароци и излегувања. За да ја заинтригира

ФОТО | ИСЧЕЗНАТИ ДВЕ ТИНЕЈЏЕРКИ ОД СОСЕДНА ГРЦИЈА – Се верува дека се животно загрозени, а…

Претходниот ден (четврток) попладне исчезнале две тинејџерки по име Елефтерија С. (13 г.) и Аикатерини П. (14 г.) од Калитеа во соседна Грција. Грчката невладина организација „Насмевка на Детето“ веднаш по налог на обвинителството

Ердоган пристигнува во Србија

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, се сретна со претседателот на Република Турција, Реџеп Таип Ердоган за време на Самитот на лидерите на COP28 за климатски промени. „Во јануари очекувам голема и важна посета на претседателот

Вучиќ во Дубаи: Се сретна со бројни функционери

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ пристигна во Дубаи Експо Сити, каде што се одржува Самитот на лидерите за климатски промени COP28. Претседателот на Србија беше пречекан од домаќините на овогодинешниот Самит, шеикот Мухамед бин

Камионот се кренал во пламен одма после експлозијата – Бојан немал шанса да преживее! Се…

Бојан Петровиќ (36) од Србија трагично загина пред неколку дена во Америка, кога експлодирал камионот што го управувал. Американските медиуми ја објавија снимката снимена веднаш по несреќата во која трагично загина Бојан (36).