Активен Таг

Атина

“КРИМИНАЛОТ НЕ ТРЕБА ДА СЕ ЗАБОРАВИ!“ – Повторно протести во Атина поради железничката несреќа

Дел од грчките синдикати и денеска одржаа протести во центарот на Атина поради железничката несреќа кај Темпи со 57 загинати лица. Демонстрантите уште еднаш го изразија нивниот протест за трагедијата пред 12 дена, порачаа дека