Активен Таг

Босна и Херцеговина

ТЕНЗИИ ВО БиХ – Додик се заканува: “Република Српска ќе прогласи независност доколку Шмит го…

Претседателот на Република Српска Милорад Додик, денеска најави дека РС ќе прогласи независност, доколку високиот меѓународен претставник во БиХ, Кристијан Шмит, го наметне законот за имот. „Ќе одиме во Народното собрание на Република

КОДНО ИМЕ “АТМ“ – Голема заедничка полициска акција во Босна и Херцековина и Словенија, повеќе…

Во вторникот, полициските службеници во Босна и Херцеговина (БиХ) и Словенија започнаа заедничка акција против членовите на мрежата за организиран криминал што дејствувала во двете земји, потврдија за тамошните медиуми во текот на денот

НЕМОРАЛНА ПОНУДА – Студентка побарала од сопственикот да ја намали цената за изнајмување, но…

Уредниците на босанско-херцеговскиот портал Црна-Хроника ги контактирала незадоволна студентка од Мостар која нашла стан под кирија преку интернет платформа за продажба и купување. Сè и изгледало во ред, додека не стапила во контакт со

Спасовски – Нешиќ: “Зајакнување на соработката во делот на размена на информации за…

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска оствари работна средба со делегација на Министерството за безбедност на Босна и Херцеговина, предводена од министерот Ненад Нешиќ на која во фокусот беше унапредувањето на меѓусебната

Мамиќ остана без скапоцениот “ѕвер”! Одземен му е Мерцедесот вреден 132 илјади евра

Зоран Мамиќ, поранешен тренер и спортски директор на ГНК Динамо, кој е во бегство со својот брат Здравко во Херцеговина, останал без својот скап мерцедес, пишува Hercegovina.info. Имено, како што дознава и објави