Активен Таг

жена

ФОТО | МЛАДА РУСИНКА БРУТАЛНО ПРЕТЕПАНА ВО СРБИЈА – 19-годишната девојка објави се на…

М.С. (29 г.) од Косјериќ, населба во областа Златибор во југозападна Србија, е осомничен за физичко насилство врз 19-годишна девојка со иницијали А.Р. од Русија. Како што дознава Blic.rs, 29-годишниот човек пијан ја нападнал и по него била

ВАКА ИЗГЛЕДА ЛИСТАТА НА НАЈМОЌНИ ЖЕНИ ВО СВЕТОТ ЗА 2023 ГОДИНА – Погледнете која е најмоќна…

Претседателката на Европската комисија, 65-годишната Урсула фон дер Лајен  втора година по ред е прогласена за најмоќна жена во светот. По германската политичарка следат претседателката на Европската централна банка, Кристин Лагард,

ТИЕ СЕ РОБОВИ НА 21. ВЕК – Бројките се страшни: Им ветуваат работа во Европа, а потоа…

Жените со потекло од Латинска Америка, особено од Парагвај и Колумбија, се регрутираат на социјалните мрежи со понуди за работа во Европа, а потоа се принудени на проституција во станови 24 часа на ден, што значи ропство во 21 век, објави

“ЧУДНАТА ДРОГА“ КОЈА ГИ УНИШТИ ЖИВОТИТЕ НА МНОГУ БЕБИЊА ШИРУМ СВЕТОТ – Австралија се извини за…

Владата на Австралија во средата формално им се извини на жртвите од талидомид, лек кој предизвика деформитети кај илјадници деца ширум светот помеѓу 1950 и 1960 година. Лекот без рецепт за утрински мачнини (болки) кај трудници и за

ФОТО | Сопругата на познат фудбалер се соблече целосно гола, а обожавателите и порачаа: “Размислуваш…

Контроверзната сопруга на англискиот репрезентативец Џејми Варди, Ребека Варди, на социјалната мрежа Инстаграм објави своја целосно гола фотографија која покрена лавина од коментари.  Џејми Варди се обидува да се врати во Премиер Лигата

ЅВЕЗДА ОД ВЕБ-САЈТ ЗА ВОЗРАСНИ НАПРАВИЛА ПИВО СО ВКУС НА НЕЈЗИНАТА ВАГИНА !? Оваа девојка тврди дека…

Ѕвездата на платформата за возрасни OnlyFans сфатила како да заработи уште неколку долари, така што решила да направи пиво со вкусот на нејзината вагина. Кејтлин Сирагуза се здружи со полската компанија за пиво The Order of Yoni, за да

ВО ОВАА ЕВРОПСКА ЗЕМЈА ЖЕНИТЕ ИМААТ НАЈГОЛЕМИ ГРАДИ ВО СВЕТОТ! Големината зависи од генетиката и…

Женските гради се симбол на плодноста и женственоста и се разликуваат по големина и форма. И додека некои мажи обожаваат огромни гради, има и такви кои преферираат помали гради. Дали некогаш сте се запрашале каква е ситуацијата во светот

ВИДЕО | МЕЛАНИЈА ТРАМП ПО ДОЛГО ВРЕМЕ СЕ ПОЈАВИ ВО ЈАВНОСТА – Поранешната прва дама на САД…

Меланија и Доналд Трамп синоќа за првпат по седум месеци се појавија заедно во јавноста.  Поводот беше забава за „Ноќта на вештерките“ организирана во неговиот имот Мар-а-Лаго во Флорида. Поранешната прва дама на САД ги потсети сите

ФОТО | “PlayBoy“ ја прогласи за ‘совршена жена’, а таа сега ја откри својата голема…

Магазинот PlayBoy (Пелјбој) ја прогласи за „совршена жена“, а сега таа откри голема тајна. Нејзиното име е Јанаина Празерес (35 г.) и стана популарна поради списанието за возрасни и има над 50 илјади следбеници на социјалната мрежа

БАЛКАН И СЕ Е МОЖНО – Босанец и донел Украинка на неговата сопруга: “Отсекогаш ми бил сон да…

Елмедин Кариќ од Бусовача во Босна и Херцеговина е оженет со две жени. Ова, вели, отсекогаш му бил сон, пренесува Dnevni Avaz. Тој десет години е во брак со првата сопруга Фатима и имаат три сина, а пред две години ја запознал и