Активен Таг

живот

Џулијан Асанж на чекор пред екстрадиција во САД !? Неговата сопруга предупредува: “Здравјето му се…

За основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, претстојното рочиште пред Високиот суд во Лондон во врска со неговата жалба против пресудата за екстрадиција на САД е прашање на живот и смрт, вели неговата сопруга, Стела. „Неговото здравје

ФОТО | Серена Вилијамс позираше во бикини и го покажа своето (не)совршено тело: “Сакам да мирисам на…

Серена Вилијамс (42 г.) и сопругот Алексис Оханијан (40 г.), ко-основач на социјалната мрежа Reddit („Редит“), ја добија ќерката Адира во август минатата година. Сопружниците ја имаат и шестгодишно девојка Олимпија, а тенисерката неодамна

Џенифер Лопез отворено за нејзиниот живот: “Никогаш не планирав повторно да бидам со Бен…“

Џенифер Лопез вели дека никогаш не планирала да се врати со Бен Афлек по нивната неуспешна свршувачка во 2004 година. За време на гостувањето во австралиското „Kyle and Jackie O Radio Show“ во четвртокот, 54-годишната

ФОТО | Шакира е повторно заљубена ? По брачниот бродолом, среќата ја нашла во рацете на поранешен…

Колумбиската пејачка Шакира (47 г.) наводно е во врска со пензионираниот американски спортист Џулијан Еделман (37 г.), пишува The Sun. Гласините дека пејачката и поранешниот спортист биле во врска започнаа кога Шакира објави серија

Откриена е причината зошто кралот Чарлс III го примил синот Хари на само 30 минути: “Се повеќе од…

Кралот Чарлс III го видел својот син, принцот Хари, само 30 минути за да го задржи нивото на стрес на ниско ниво, тврди кралскиот експерт за The Sun. Роберт Џобсон открива за еден британски таблоид дека 75-годишниот монарх се сретнал со

“МОЗОКОТ“ НА ПЕНТАГОН ПОВТОРНО ЗАВРШИ ВО БОЛНИЦА – Објавено итно соопштение: Лојд Остин…

Првиот човек на Пентагон, Лојд Остин, му ги префрли должностите на својот заменик додека тој е во болница поради „итен проблем со мочниот меур“, соопшти Пентагон. Лојд Остин (70 г.) ќе остане на лекување во болницата „Волтер Рид“ во

ФОТО | Со Владимир Путин повеќе не го дели ниту истото презиме: Ова е новиот 20 години помлад сопруг…

Порано живеела во Санкт Петербург и Москва, а сега живее во Бијариц - монденско одморалиште на француската ривиера. Таа беше во брак со претседателот на Русија, Владимир Путин, 30 години, во кои добија две ќерки, а потоа се се промени.

Северина поради овој појадок ослабе 7 килограми – пејачката се уште има тежина како на…

Пејачката Северина Вучковиќ (51 г.) со години ја одржува истата тежина. Во еден момент имала 63 килограми, но брзо успеала да ослабе и сега има 56. Нејзината големина на облеката е 36, а нејзините мерки се 95-61-95. Така е со години, иако 

Како редовниот сексуален однос влијае на здравјето ?

Има многу предности кои ги носи сексот: согорува калории, го јакне имунолошкиот систем, ја поттикнува интимноста и секако ослободува допамин во мозокот. Интимниот чин може да помогне во забавување на стареењето, според студија од 2017

ПОГРЕБОТ НА КРАЛОТ ЧАРЛС III Е ПЛАНИРАН ОД МИНАТАТА ГОДИНА!? Монархот се бори со ракот, а веќе…

Кралот Чарлс III има рак и милиони Британци се загрижени за неговото здравје. Кралицата Камила вчера на новинарите им изјави дека кралот се чувствува добро, а кралското семејство не соопшти повеќе детали за малигната болест со која се