Активен Таг

затвор

МВР СПРЕЧИ ФИЛМСКО БЕГСТВО ОД КПД ИДРИЗОВО – Откриен 40 метарски тунел (видео)

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал при Министерството за внатрешни работи во координација со Агенцијата за национална безбедност спречи организирано бегство од Казнено поправниот дом „Идризово“, по добиени

“ПОТПОЛНО ЛУДИЛО“ – Во Белорусија масовно се апсат психолози и психијатри и ги држат во…

Владата на Белорусија, наводно, почнала да ги прогонува психолозите низ целата земја и да ги притиска да „кодошат“, односно да ги разоткријат размислувањата на нивните клиенти кои се противат на војната во Украина.  Во средата, група

Роналдињо откри детал од затворот кој никогаш нема да го заборави: “Затворениците ги повикаа…

Во 2020 година, Роналдињо заврши зад решетки поради користење на лажен парагвајски пасош. Иако не сака јавно да зборува за тој период поминат во затвор, сега откри интересен детал. Имено, тој призна дека имал посебен третман додека ја

Камерите снимаа спектакуларно бегство од суд, како во филмовите: Кога му ги тргнаа лисиците, настана…

Еди Вилалобос се појави пред судот во Хилсборо, предградие на Портланд, на 27. февруари, каде што требаше да се избере датум за неговото судење. Инаку, Вилалобос е обвинет дека пред две години избодел двајца мажи со нож и убил еден од нив.