Активен Таг

Ла Лига

БОРБА ЗА ВРВОТ ВО ЛА ЛИГА – Пред Реал Мадрид неочекувано дерби: “Ќе биде многу тешко, кој и да…

Кој би помислил пред оваа сезона во Ла Лига дека натпреварот помеѓу Реал Мадрид и Жирона во 24. коло ќе биде дерби - пресметка на водечките две екипи во шпанскиот шампионат. Но, тоа е реалноста, денешната пресметка на стадионот „Сантијаго

Чави: “Не вреди да се работи како тренер на Барселона, секој ден се бориш против се“

Тренерот на Барселона, Чави, смета дека работата во Барса не вреди за проблемите што ги носи. По поразот од Виљареал со 3:5 на крајот на јануари, Чави најави дека ќе ја напушти Барселона на крајот на сезоната. „Си заминувам затоа што

ВИДЕО | СКАНДАЛ ВО ШПАНИЈА – На Џуд Белингам му се заканува суспензија: Можно ли е ова тој да…

За време на победата на Реал Мадрид од 2:0 на гости кај Гетафе, Џуд Белингам имаше интеракција што може да му донесе суспензија. Имено, по дуелот со Мејсон Гринвуд, Џуд Белингам наводно својот сонародник го нарекол силувач. На видеото

Жесток одговор на Карло Анчелоти на прозивката од Барселона: “Сите многу добро знаат што се случи во…

Реал Мадрид минатата недела поништи негатива од два гола против Алмерија и на крајот победи со 3:2 на „Сантијаго Бернабеу“. Тоа беше натпреварот по кој најмногу се зборуваше за судиските и ВАР одлуките, а особено интересна беше изјавата на

ВИДЕО | Навивач жестокот го навреди Серхио Рамос пред камери, а тој целосно полуде: “Молчи сега! …

Серхио Рамос доживеа целосен колапс по нов пораз на неговата Севиља. Во интервјуто пред камерите по натпреварот тој се налути на навивач кој постојано го провоцираше од трибините. „Имај почит, разговараме. Почитувајте го народот и

ВИДЕО | КАКВО ЛУДИЛО ОД НАТПРЕВАР – Најголемото изненадување во Ла Лигата во епски дуел го…

Фудбалерите на Жирона остануваат во „мртва трка“ со Реал Мадрид и по 19. коло од шпанското првенство, во кое пред своите навивачи го совладаа Атлетико Мадрид со резлутат од 4:3 (3:2) во луда игра полна со пресврти. Веќе во 2. минута од

ВИДЕО | КАКОВ СРАМ ЗА ЅВЕЗДАТА НА РЕАЛ МАДРИД – Новата 2024 година уште не е ни започната, а…

Реал Мадрид синоќа успеа да ја победи Мајорка со голот на Антонио Рудигер по асистенција на Лука Модриќ во 78. минута, а десет минути претходно соодветно се посрамоти Брахим Дијаз. „Кралскиот клуб“ се обидуваше да ја пробие Мајорка, а

ПРОМЕНА НА ВРВОТ НА НАЈСКАПИТЕ ФУДБАЛЕРИ ВО СВЕТОТ – Дури тројца проценети на 180 милиони…

Transfermarket ги ажурираше проценките за пазарните вредности на фудбалерите кои играат во шпанската Ла Лига. Најскап фудбалер во Ла Лига во моментов е англискиот офанзивен играч за врска Џуд Белингем. Цената на ѕвездата на Реал Мадрид

ВИДЕО | Фудбалерите на Реал Мадрид славеа, а на другата клупа настана тотален хаос: Тренерот на…

Фудбалерите на Реал Мадрид забележаа тешко извојувана победа на гостувањето кај Алавес. Откако во 54. минута останаа со играч помалку поради исклучувањето на Начо, натпреварот се одвиваше без големи прилики на двете страни и се чинеше дека

СТРАШНА ТРАГЕДИЈА ВО ЛА ЛИГАТА – Навивач почина од срцев удар на трибините – натпреварот…

Откако Атлетик Билбао поведе со голот на Ињаки Вилијамс во шестата минута од натпреварот, на гостувањето кај Гранада, натпреварот беше прекинат во 18. минута. Имено, гостинскиот голман, Унаи Симон, му гестикулираше на судијата дека нешто