Активен Таг

Лига Европа

СТРАШНИ СЦЕНИ – Голем скандал во Лига Европа: Хулиганите на Фенербахче му ја разбија главата…

Големи неволји за Марко Дмитровиќ, српскиот кој ја чува мрежата на Севиља. Откако во Ајндховен беше нападнат од хулиган дел од навивачката група на ПСВ, во Истанбул помина уште полошо. Навивачите на Фенербахче во еден момент го натрупаа

Погледнете го голот постигнат од половина терен и големата драма што беше пресудна за Арсенал да…

Фудбалерите на лисабонски Спортинг со подобро изведување на ударите од 11 метри (5:3) го исфрлија водечкиот тим во англиската Премиер лига, Арсенал од Лига Европа, откако резултатот по 120 минути игра беше 1:1. Арсенал поведе во 19.