Активен Таг

Лига на шампиони

“ЌЕ СЕ СОБЛЕЧАМ ГОЛА И ЌЕ ШЕТАМ НИЗ НЕАПОЛ!“ – Една од најубавите девојки во Италија даде лудо…

Паола Саулино, атрактивната италијанска моделка за возрасни, е една од причините зошто голем број неутрални фудбалски фанови ќе навиваат за Наполи да ја освои Лигата на шампионите оваа година! Паола уште претходно во разговор со

ЛУДА ЖДРЕПКА ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ! Погледнете ги дуелите: Една мега-пресметка и италијанско дерби…

Ждрепката на четвртфиналето и полуфиналето во Лигата на шампионите донесе навистина интересни натпревари за гледање во следниот период! Овие фудбалски битки навистина ќе предизвикаат „бурни“ реакции и неисчекување кај обожавателите.

НЕВЕРОЈАТНО – Дури три екипи од Серија А! Познати сите учесници во четвртфиналето на ЛШ, вакво…

Фудбалерите на Реал Мадрид и Наполи вечерва успеаја да ги потврдат победите од првиот натпревар и да обезбедат пласман во четвртфиналето на Лигата на шампионите, со што го комплетираа списокот од осум екипи кои ќе се борат за трофејот.

КОЈ ДРУГ АКО НЕ БЕНЗЕМА! Ливерпул не можеше да направи чудо, ‘Кралскиот клуб’ уште еднаш…

Фудбалерите на Реал Мадрид се пласираа во четврт-финалето на Лигата на шампионите, и вечерва на својот стадион го совладаа Ливерпул со минимални 1:0. Воедно и фудбалерите на Наполи обезбедија пласман во следната рунда од најелитното

Елмас и Наполи го декласираа Ајнтрахт Франкфурт и обезбедија место во најдобрите осум во Лигата на…

„Наполитанците“ не само што го одбранија резултатот од првиот натпревар, туку повторно славеа на домашен терен против Ајнтрахт Франкфурт, овојпат со 3:0, со што станаа третиот италијански претставник по Интер и Милан што оваа година се

ВОЈНА НА УЛИЦИТЕ ВО ИТАЛИЈА ПРЕД НАТПРЕВАРОТ ОД ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ! Жестока пресметка меѓу…

Италијанските власти стравуваа од нереди пред натпреварот меѓу Наполи и Ајнтрахт Франкфурт во осминафиналето на Лигата на шампионите, а токму тоа и и се случи. Околу 400 навивачи на германскиот клуб дојдоа во Италија на реваншот од

БЕЗ ВЛАКНА НА ЈАЗИКОТ – Француската фудбалска легенда ‘удри’ по Лионел Меси: “Не…

Француските медиуми не го штедат најдобриот тим на францускиот шампионат, кој без шут на голот падна против Баерн Минхен во Лигата на шампионите (0:3), а на удар се најголемите ѕвезди како Килијан Мбапе и Лионел Меси. Токму Меси се

Изјавата на Мбапе во пресрет на реваншот од ЛШ која ги ‘затвори устите’ на многу…

Килијан Мбапе јасно стави до знаење дека неговата иднина во Пари Сен Жермен (ПСЖ) нема да биде решена според исходот од вечерашниот реванш осминафинален натпревар од Лигата на шампионите против Баерн Минхен. „Да ја насочев својата

Вечерва започнуваат првите осминафинални натпревари во ЛШ: Челзи пред клучен натпревар за опстанок,…

Првите четвртфиналисти во фудбалската Лига на шампиони (ЛШ) ќе бидат познати вечерва по одигрување на реванш осминафиналните натпреварите меѓу Бенфика – Клуб Бриж и Челзи – Борусија Дортмунд. Лондонски Челзи од 21 часот на „Стемфорд

Легендата на францускиот фудбал упати тешки зборови кон Бразилецот: “Не можам повеќе да го гледам…

ПСЖ утре во Минхен ќе се обиде да го надмине поразот од 0:1 од првиот осминафинален натпревар од Лигата на шампионите против Баерн. Германскиот тим пред три недели ги надигра парижаните и заслужено победи, а ПСЖ ќе се обиде да дојде до