Активен Таг

Манчестер Сити

ЧУДНИ НАВИКИ – Ова е уникатниот режим на спиење на Халанд: “Фудбалерот носи посебни очила и…

Уште еден монструозен настап на Ерлинг Халанд го турна Манчестер Сити кон место меѓу најдобрите осум клубови во Европа. „Петардата“ која избувна во „скутот“ на Лајпциг на „Етихад“ брзо се прошири низ фудбалскиот свет, па дел од јавноста