Активен Таг

напад

Израелската армија уби тројца вооружени палестински напаѓачи на Западниот брег

Израелски војници утрово убија тројца вооружени Палестинци, кои нападнаа пункт на армијата на окупираниот Западен Брег, соопшти израелската армија. Во соопштението се нагласува дека четвртиот напаѓач е приведен откако се предал. Инцидентот

ЗАРАБОТУВАЛ 250.000 ЕВРА НА ДЕН !? Нови шокантни детали за човекот кој го изврши масакрот на…

Седум мртви, трудница застрелана во стомакот и уште четири лица во животна опасност, ова е билансот од нападот што го изврши Филип Ф. во Хамбург, Германија. За само неколку минути испразнил девет чаури од полуавтоматски пиштол, а

ГО ФРЛИЛЕ НА ЗЕМЈА – Поранешниот грчки министер за финансии напад пред елитен ресторан во…

Група маскирани напаѓачи пред ресторан во анархичен кварт на грчката престолнина Атина го нападнаа и претепаа поранешниот грчки министер за финансии Јанис Варуфакис во петокот вечерта. Му била укажана докторска помош во болница, каде било

СРЕДЕ БЕЛ ДЕН – Вознемирувачки настан го шокираше светот: Со нож избодел непознат млад човек и…

Мигрант од Ирак, Ребаз Мохамед (28 г.), кој пристигнал во Велика Британија илегално, беше осуден на шест години затвор по бруталниот напад во Саутемптон минатиот декември. Тој извадил кујнски нож од палтото сред бел ден и го нападнал