Активен Таг

Никола Јокиќ

ВИДЕО | Гледачите во неверување од потегот на Никола Јокиќ во првата минута од натпреварот: Србинот…

Во текот на првата четвртина од натпреварот против Јута Џез, Никола Јокиќ влезе во историјата на НБА лигата, а на самиот старт покажа малку од магијата што ја поседува. Србинот одигра добар натпревар, но Денвер Нагетс беше поразен на

ВИДЕО | Емотивна сцена која ги стопи срцата на многумина: Никола Јокиќ целосно го промени својот…

Кошаркарите на Денвер Нагетс рутински ги победија Детроит Пистонс (131:114) на домашен терен, благодарение на извонредната партија на Никола Јокиќ. Српскиот центар имаше крајно необичен настап на овој натпревар - натпреварот го заврши

ВИДЕО | АМЕРИКАНКА ПАДНА ВО ТРАНС ПОРАДИ НИКОЛА ЈОКИЌ – Реакцијата на симпатичната новинарка…

Новинарката од Денвер, Кети Винг, сподели видео на социјалните мрежи во кое ја слави „магичната“ тројка на Никола Јокиќ за победа над Голден Стејт Вориорс. Да потсетиме, по нереален пресврт, Денвер Нагетс на гости го совлада Голден

ВИДЕО | АМЕРИКАНЦИТЕ ВО ШОК И НЕВЕРУВАЊЕ – Никола Јокиќ уште еднаш ја покажа својата големина:…

Со луда тројка со звукот на сирената, Сомборецот им донесе победа на Денвер Нагетс на тешкото гостување кај Голден Стејт Вариорс. Најдобриот српски кошаркар Никола Јокиќ беше апсолутен херој на победата на Денвер Нагетс над Голден Стејт

ВИДЕО | НИКОЛА ЈОКИЌ СНИМАШЕ УРНЕБЕСНА РЕКЛАМА – Американците во неверување: Србинот стана…

Најголемата ѕвезда на Денвер Нагетс, Никола Јокиќ и неговиот соиграч Пејтон Вотсон неодамна снимија реклама која брзо стана вирален-хит во САД. Компанијата која ги ангажирала двајцата кошаркари го организирала снимањето во Лос Анџелес,

ФОТО | Никола Јокиќ ги импресионираше Американците со неговиот нов стајлинг: Србинот се појави како…

Никола Јокиќ знае да ги израдува љубителите на кошарката, но и сите оние кои го сакаат и го следат светот на модата. Кога ќе ги спои тие две работи, српскиот кошаркар приредува вистинско уживање за сите. На натпреварот против Бруклин

ВИДЕО | ШТО ЗБОРУВАА НИКОЛА ЈОКИЌ И ЛУКА ДОНЧИЌ ? Србинот и Словенецот направија шоу во НБА лигата,…

Судирот меѓу Никола Јокиќ и Лука Дончиќ му припадна на Србинот, иако Словенецот имаше многу подобар настап на натпреварот. Денвер Нагетс го совлада Далас Маверикс и покрај 39-те поени на Лука Дончиќ, а пред почетокот на натпреварот

ВИДЕО | ВАКВА ДОМИНАЦИЈА НЕ СЕ ПАМЕТИ! Уште едно нереално остварување на Никола Јокиќ: Србинот успеа…

Српскиот кошаркар Никола Јокиќ сезонава продолжува да ги поместува границите во најсилната лига на светот. Во поразот на Денвер Нагетс од Сакраменто Кингс, маестралниот Сомборец постигна импресивен трипл-дабл, негов осми сезонава, а

ВИДЕО | “НИКОЛА ЈОКИЌ ВО СРБИЈА ПИЕ ПО ШЕСТ ПИВА НА ДЕН!“ – Дали ова е тајниот рецепт за…

Кошаркарите на НБА шампионот Денвер Нагетс, Арон Гордон и Мајкл Портер Јуниор открија интересни детали за еден од најдобрите кошаркари во најсилната лига, Србинот Никола Јокиќ. Српскиот центар го пропушти последниот натпревар на Денвер

ВИДЕО | ВО СТИЛОТ НА ЛЕГЕНДАРНИОТ МАЈКЛ ЏОРДАН – Погледнете го најлудиот поен на Никола Јокиќ…

Српскиот кошаркар Никола Јокиќ претходната вечер одигра маестрална партија и покрај повредата. Тој забележа 35 поени, 14 скока и 12 асистенции за победата на Денвер Нагетс против Њу Орлеанс Пеликанс (134:116), а воедно влезе во историјата