Активен Таг

Париз

ФОТОГАЛЕРИЈА – МАКРОН СЕ СООЧУВА СО ГОЛЕМ ПРОБЛЕМ: Погледнете го хаосот кој владее на улиците…

Полицијата задолжена за чување на мирот се судри со демонстрантите во петокот вечерта во Париз за време на новиот протест против планот на француската влада да ја зголеми старосната граница за пензионирање. Зголемените тензии кои

ШТО СЕ СЛУЧУВА ВО ПАРИЗ !? Франција е пред колапс на демократијата! Влогот никогаш не бил поголем, а…

Франција е на работ на демократски колапс поради непопуларниот предлог за пензиските реформи на претседателот Емануел Макрон. Опозицијата предупредува дека туркањето на реформата без гласање во парламентот е негирање на демократијата и

КОНТРАВЕРЗНИОТ ЗАКОН ЈА КРЕНА ФРАНЦИЈА НА НОЗЕ – Големи нереди во Париз поради реформата на…

Полицијата во Франција уапси 217 лица во четвртокот вечерта за време на протестите во Париз против контроверзната пензиска реформа што беше протуркана во парламентот без конечно гласање во Долниот дом, објавија француските медиуми.

ЕМАНУЕЛ МАКРОН ДОНЕСЕ ОДЛУКА – Претседателот на Франција реши да го протурка контраверзниот…

Претседателот на Франција Емануел Макрон донесе речиси неочекувана одлука - реши без глас да го протурка контроверзниот закон за пензиите, за кој со месеци протестираат граѓаните на Франција, бидејќи очигледно ја нема поддршката од

Новата реклама на Луј Витон ја шокираше Украина: “ЛУКСУЗОТ МИРИСА ПОДОБРО КОГА Е НАТОПЕН ВО КРВ“…

Еден од најблиските соработници на Володимир Зеленски ја обвини француската модна куќа Луј Витон дека е „натопена во крв“ по објавувањето на рекламата на која, како што тврди тој, ги има боите на руското знаме и озлогласениот знак „V“,