Активен Таг

пожар

НЕСРЕЌА – Голем пожар зафати хотел во Истанбул! Оганот за кратко време ја зафатил целата…

Во пожарот што избувна рано утринава во седумкатен хотел во источниот дел на Истанбул, најмалку две лица го загубија животот, а уште две се повредени, објавија турските медиуми. Пожарот избувнал во населбата Пендик во 07 часот и 45

ПОЖАР И ЕКСПЛОЗИИ ВО ЗГРАДАТА НА РУСКАТА ФСБ! Медиумите јавуваат дека има и жртви а пожарот се…

Пожар избувна и ја зафати зградата на одделот за гранична патрола на руската Федерална служба за безбедност ФСБ во јужниот град Ростов на Дон, објави медиумската агенција ТАСС, повикувајќи се на информации од локалните служби за итни

ХОРОР ВО СРБИЈА – Сопственичката на куќата и станарката кои беа пронајдени мртви со денови не…

Милка Т. (89 г.) и нејзината станарка Драгица З. (67 г.) денеска се пронајдени мртви во куќата во Апатин, во соседна Србија. Несреќните жени најверојатно се задушиле од чадот бидејќи според неофицијалните информации во просторијата каде

ПЕКОЛНИ СЦЕНИ – Ова е еден од најстрашните пожари: Немате време да побегнете, може да се случи…

Противпожарната служба во Западен Јоркшир објави шокантна видео снимка од имот во Илингворт со обид и цел да ја едуцира јавноста за литиум-јонските батерии. На видеото се гледа како сопственикот брзо се симнува по скалите среде ноќ

Ставен под контрола пожарот што зафати дел од фабрика за канабис во Дебриште

Ставен е под контрола пожарот што зафати дел од фабрика за канабис во Дебриште, информираа од кабинетот на кавадаречкиот градоначалник Митко Јанчев.  „ТППЕ Кавадарци и Неготино, ЈП Комуналец Кавадарци и ЕуроНикел, со повеќе од 10 возила

ПОЖАР ЗАФАТИ КУЌА ВО КОЧАНСКО ОРИЗАРИ – Во пожарот настрада повозрасна жена

Во пожар што претпладнево избувна во семејна куќа во кочанската населба Оризари настрада повозрасна жена, а објектот е целосно оштетен. Пожарникарите од Територијалната противпожарна единица од Кочани, веднаш по дојавата за огнот

ТРАГЕДИЈА ВО СРБИЈА – Четири деца го загубија животот во пожар, мајката и таткото сериозно…

Четири деца го загубија животот во неделата во пожар во стан во српскиот град Нови Пазар, соопштија тамошните власти. Во станот каде што избувнал пожарот спасувачите откриле четири деца кои најверојатно починале од задушување од

ОН со сериозно предупредување: Бројот на големите шумски пожари низ светот драстично ќе се зголеми…

Бројот на големите шумски пожари низ светот драстично ќе се зголеми во наредните децении поради глобалното затоплување, а владите не се подготвени за справување со последиците од уништувањата од таквите екстремни пожари, предупредија ОН.