Активен Таг

Силвио Берлускони

Се продава луксузниот имот на Силвио Берлускони на Сардинија: Од цената ќе ве боли глава, а…

За половина милијарда евра се продава луксузен имот на Сардинија во сопственост на семејството на поранешниот премиер на Италија. Откако Силвио Берлускони почина минатиот јуни на 86-годишна возраст, неговите пет деца ја презедоа

ИМОТОТ НА СИЛВИО БЕРЛУСКОНИ НА РАСПРОДАЖВА – Децата продаваат се што наследија од милијардерот…

Петте деца на Силвио Берлускони одлучиле да продадат дел од имотот на поранешниот премиер и медиумски магнат, кој почина на 12. јуни годинава, изјавил добро информиран извор за ANSA. Наследниците на Силвио Берлускони одлучиле да ја

НЕВИДЕН ХАОС ВО СЕМЕЈСТВОТО НА СИЛВИО БЕРЛУСКОНИ – Голема кавга со “Бунга Бунга“ девојките:…

Семејството на Силвио Берлускони се бори да избрка 20 жени кои престојувале во луксузните станови на покојниот премиер, пишува Daily Mail. Семејството на познатиот женкар, кој почина во јуни по битката со леукемија, испратило писма од

ПАДНА ДОГОВОР ПОМЕЃУ ДЕЦАТА НА СИЛВИО БЕРЛУСКОНИ – Вака ќе се дели наследството од тешко…

Петте деца на поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони постигнаа договор за тестаментот на покојниот милијардер, а двете најстари деца формално ја превземаат контролата врз деловната империја на нивниот татко вредна седум

Откриен тестаментот на Силвио Берлусконои – се знае кои ќе ја наследат големата и моќна…

Во присуство на членовите на семејството беше отворен тестаментот на покојниот италијански премиер и милионер Силвио Берлускони. Секое од неговите пет деца добива подеднаков дел од расположливиот имот на компанијата на Силвио

ФОТО | Протече последната фотографија на Силвио Берлускони – изгледа сосема поинаку од човекот…

Италијанските медиуми ја објавија последната фотографија од поранешниот премиер Силвио Берлускони, пред да биде примен во болницата „Сан Рафаеле“ минатиот петок, каде што почина во понеделникот наутро. Фотографијата е направена во еден

ВИДЕО | ИТАЛИЈА СО АПЛАУЗ ГО ИСПРАТИ СИЛВИО БЕРЛУСКОНИ! Погледнете го трогателниот момент кога…

Голем број функционери и граѓани на Италија за последен пат го испраќаат поранешниот премиер и бизнисмен Силвио Берлускони. Марта Фашина, неговата партнерка, плачеше кога ковчегот беше внесен во катедралата во Милано. И децата на Силвио

Во Италија утре ‘Ден на национална жалост’ поради смртта на поранешниот премиер Силвио…

Италија се подготвува да се збогува со поранешниот премиер и лидер на централнодесничарската партија Форца Италија, медиумскиот магнат и милијардер Силвио Берлускони. Италјанските медиуми пренесуваат дека италијанската Влада утрешниот

‘ХАОС’ ВО ИТАЛИЈА – Дали партијата на Силвио има иднина без Берлускони !? “Ќе биде…

Смртта на италијанскиот политички ветеран и поранешен премиер на државата, Силвио Берлускони, најверојатно ќе ја оспори кохезијата на коалициската Влада во земјата. Уште поголем раздор се наѕира во кабинетот на премиерката Џорџија

Папата Франциско упати телеграма со сочуство до семејството на Силвио Берлускони: “Тој беше…

„Силвио Берлускони беше енергичен протагонист на политичкиот живот“, изјави папата Франциско откако поранешниот четири мандатен премиер и лидер на десниот политички центар почина во понеделникот на 86-годишна возраст. Франциско, соопшти