Активен Таг

сообраќајна несреќа

ПОВЕЌЕ ОД 30 ЛИЦА ПОВРЕДЕНИ – Верижен судар во Унгарија

Над 40 возила и камиони се судриле во верижен судар во Унгарија, во близина на Будимпешта. Унгариските медиуми јавуваат дека има голем број повредени лица и опожарени возила.  Несреќата се случила попладнево на околу 25 километри

Кумот на Вучиќ го искршил својот скап Мекларен, соборил три столба и удрил во друг автомобил: “Во…

Познатиот кум на српскиот претседател Александар Вучиќ, Никола Петровиќ, го „искршил“ својот скап автомобил „Мекларен“, а во тој момент поранешниот директор на „Електромрежје Србије“ бил придружуван од познат готвач, пријател на Вучиќ и